جهاددانشگاهی؛ ظرفیتی عظیم در رسیدن به تمدن اسلامی

۱۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۴ کد : ۱۰۴۳۲ ستادی
جهاددانشگاهی؛ ظرفیتی عظیم در رسیدن به تمدن اسلامی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: جهاددانشگاهی یک ظرفیت عظیم در سوق دادن جامعه به سوی تمدن اسلامی در زمینه‌سازی برای ظهور است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان،حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، با اشاره به اینکه 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی به فرمان امام خمینی(ره) است، گفت: جهاددانشگاهی با فعالیت‌های دانش‌بنیان و مطالعه بر روی منابع انسانی سبب شکوفایی در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی شده است.

وی با تاکید بر تحقق در هدف اصلی بیانیه گام دوم انقلاب که حرکت به سوی تمدن اسلامی در زمینه سازی ظهور است، گفت: برای آنکه بتوانیم به سوی تمدن‌سازی اسلامی در راستای ظهور حرکت کنیم باید از تمامی ظرفیت‌ها و داشته‌های نظام اسلامی استفاده کنیم و یکی از این داشته‌ها جهاد دانشگاهی است که می‌تواند جامعه را به سوی تمدن اسلامی سوق دهد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: جهادانشگاهی تنوع فعالیت‌های فراوان و نوآورانه‌ای در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و حتی پزشکی دارد.

حجت‌الاسلام شعبانی موثقی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های عظیم و قابل توجه جهاد دانشگاهی استان همدان آموزش و بکارگیری ظرفیت‌های انسانی است که بروز فعالیت‌های دانش بنیان نمایانگر این امر است.

رشد اقتصادی با بکارگیری منابع انسانی

وی تاکیدکرد: در بحث فعالیت‌های دانش بنیان، جهاددانشگاهی با بکارگیری منابع انسانی به جای استفاده از منابع کشوری سبب رشد اقتصادی و تبدیل شدن اندیشه‌های انسانی به ارزش‌های افزوده شده است.

امام جمعه همدان افزود: بسیاری از نیروهای جوان و انقلابی مشغول به فعالیت در جهاد دانشگاهی هستند که این سبب امیدواری به این ارگان شده است و برگ زرینی در جهاددانشگاهی همدان است.

وی با توضیح اینکه جهاد دانشگاهی در بحث ابتکارات و نوآوری پیشروی بسیار خوبی داشته است، گفت: مرکز رویان در سطح کشور و راه‌اندازی مرکز جامع زنان و درمان ناباروری، برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج و طلاق، انجام فعالیت‌های قرآنی از شاخص‌ترین فعالیت‌های این ارگان در استان همدان است.

حجت‌الاسلام شعبانی موثقی یادآورشد: یکی از وظایف اصلی جهاد دانشگاهی با توجه به توانایی‌هایی که دارد تمرکز و پیشروی جامعه به سوی تمدن سازی اسلامی و تربیت نیروهای دینی و انقلابی در تمامی عرصه‌های علوم دانش بنیان است.


نظر شما :