جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی در راستای شکوفایی استعدادها و خودکفایی اقتصادی

۱۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۶ کد : ۱۰۴۳۴ ستادی
جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی در راستای شکوفایی استعدادها و خودکفایی اقتصادی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان ضمن تبریک سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار کرد: هدف جهاد دانشگاهی شکوفایی استعدادها برای رسیدن به خودکفایی در حوزه‌های گوناگون ازجمله حوزه‌های فرهنگی، پزشکی و فناوری نوین است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌محمد عباسی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان گفت: جهاد دانشگاهی باروحیه جهاد گونه خویش در جهت رسیدن به تمدن اسلامی سبب استقلال در حوزه‌های گوناگون شده است.

عباسی با اشاره به استقلال فکری در حوزه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهاد دانشگاهی در رسیدن به تمدن نوین که همان تمدن اسلامی است، بیان کرد: بسیاری از نهادها زاییده انقلاب اسلامی هستند و جهاد دانشگاهی نیز از این دسته از نهادهای انقلابی است و جهاد دانشگاهی همدان نقشی پررنگ‌تر از جهاد دانشگاهی‌های سایر استان‌های کشور دارد.

وی با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی استان همدان، نسبت به 3 سال گذشته پیشرفت و ارتقاء چشم‌گیری داشته است، تصریح کرد: روحیه جهادی و تعامل جهاد گونه در مسئولین این نهاد عامل موفقیت و سبب ایجاد نگاهی خودباورانه، خوداتکائی و ارزشی نسبت به سایر نهادها شده است.

وی با اشاره به 7 محور توصیه‌شده از سوی مقام معظم رهبری در جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی، اظهار کرد: این 7 محور بایستی روند رسیدن به اقتصاد مقاومتی که نیازمند خودباوری اقتصادی است تقویت شود و جهاد دانشگاهی در این زمینه نقشی مؤثر دارد.

 

فعالیت‌های قرآنی گامی در جهت بصیرت‌افزایی در جوانان

عباسی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان یادآور شد: وظیفه اصلی جهاد دانشگاهی در حوزه سیاسی بصیرت افزایی و سوق دادن به‌سوی معنویت‌بخشی و ارتقاء معنویت است.

عباسی بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی استان همدان در طول سال به‌ویژه در ماه مبارک رمضان گفت: این نهاد با برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم، کلاس‌های تبیین و تدبر در معارف قرآن سعی در تقویت بصیرت افزایی در جامعه به‌ویژه جوانان دارد.

وی توضیح داد: یکی از وظایف جهاد دانشگاهی ترویج فرهنگ و هنر اسلامی در مقابل غرب‌زدگی است که با توصیه‌هایی اسلام در رسیدن به آرمان‌های واقعی امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری می‌تواند صورت بگیرد.

عباسی با تأکید بر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان همدان در حوزه پزشکی، گفت: مرکز جامع زنان و درمان ناباروری در این استان سبب رونق تولید است.

وی با اشاره به مهارت افزایی که جهاد دانشگاهی استان همدان انجام می‌دهد، اظهار کرد: آموزش‌های سفالگری و برگزاری کلاس‌ها در راستای مهارت افزایی از جمله اقداماتی است که موجب رونق تولید و پایین آمدن درصد بیکاری در سطح استان همدان می‌شود.

خاطر نشان می گردد رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان صبح روز سه شنبه 15 مرداد جهت عرض تبریک 16 مرداد ضمن حضور در دفتر ریاست جهاد دانشگاهی واحد همدان از ساختمان واحد بازدید کرد.


نظر شما :