پیشتازی جهاددانشگاهی در توانمندسازی بانوان بی سرپرست

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان: ۲۰۹ نفر از بانوان بی سرپرست همدانی در طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شناسایی شدند.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۴۱۲۸ آموزشی
پیشتازی جهاددانشگاهی در توانمندسازی بانوان بی سرپرست

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان شامگاه شنبه ۲۳ آذر در شورای مشورتی زنان استان همدان که با حضور معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد ، با بیان اینکه طرح توانمندسازی اختصاصی زنان سرپرست خانوار در سطح ملی برای ۶۲۰۰ زن سرپرست خانوار در ۲۴ استان برنامه ریزی و درحال اجرا است.

اکبر اسدی ادامه داد، سهم همدان، به عنوان یکی از استان هایی که این طرح در آن حال اجرا است، ۱۵۹ نفر است که مراحل اجرای آن در سال جاری اجراء گردیده است.

وی افزود: جامعه هدف بعد از شناسایی و استعداد سنجی تحت آموزش های عمومی و تخصصی قرار گرفته و تا زمان اتصال آنان به بازار و خود اتکا شدن آنان در فرایند اجرای طرح خواهند بود.

اسدی اضافه کرد: رسته های شغلی مورد نظر در استان همدان، برای این افراد شامل،  چرم و تولیدات مصنوعات چرمی، سفال، پوشاک، فرش و گلیم می باشد.

وی گفت : لیست اولیه متقاضیان در استان قبل از ارزیابی اولیه ۱۰۲۲ نفر  و بعد از پایش  ۲۰۹ نفر در این طرح انتخاب شده اند.

اسدی به جامعه هدف این طرح اشاره و بیان کرد: زنان مطلقه، شوهرفوت کرده، دارای همسران متواری، مفقودالاثر و بانوان هرگز ازدواج نکرده بیکار که از سن ۴۵ سال به بالا هستند در این طرح قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴۵ نفر در شهر همدان مشغول به آموزش تخصصی هستند، ادامه داد: امید واریم تا پایان سال جهاد دانشگاهی تعهد خود را به پایان برساند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: جهاد دانشگاهی در سال ۹۵ ساختمانی را با هدف ایجاد مرکز جامع زنان و درمان ناباروری در شهر همدان ایجاد نموده که تا کنون ۹۵ درصد کار آن به اتمام رسیده و در صورت حمایت و پشتیبانی، این مجموعه می تواند تا پایان سال به بهره برداری برسد.


نظر شما :