برپایی کلاس‌های آموزشی در جهاددانشگاهی همدان به صورت آنلاین

کلاس‌های آموزشی در جهاددانشگاهی همدان به صورت آنلاین در حال برگزاری است.
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۹ کد : ۱۷۴۳۴ آموزشی
برپایی کلاس‌های آموزشی در جهاددانشگاهی همدان به صورت آنلاین

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، امیر عباس محبیان با تأکید بر این موضوع که بهترین و با اصالت‌ترین نوع آموزش شیوه آموزش حضوری است افزود اما به دلیل پیچیدگی‌های عصر ارتباطات و همچنین برای تکمیل مباحث مطرح شده آموزش حضوری، گسترش آموزش‌های نیمه حضوری و غیر حضوری  و وضعیت امروزی جامعه در بیماری نو پدید کروناویروس اهمیت خاصی پیدا کرده است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد همدان افزود: قریب به 40 هزار نفر ساعت از کارکنان اکثریت دستگاه های اجرایی استان از دوره های آموزش های مجازی – الکترونیکی واحد بهره مند شده اند. 

وی اظهار کرد، سامانه آموزش الکترونیکی جهاد دانشگاهی همدان در سال گذشته راه اندازی شد که البته قریب به سه سال با همکاری واحد صنعتی اصفهان در این حوزه فعالیت چشمگیری در سالهای گذشته داشته است.

محبیان گفت: در پی اوضاع کنونی کشور بر آن شدیم تا زیرساخت‌های لازم‌ برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف فراهم شود و از اسفند ماه سال گذشته اقدام به برگزاری کلاس های مجازی صورت گرفت.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد همدان افزود: این آموزش‌ها در رشته‌های مختلف کوتاه مدت زبان‌های انگلیسی در سطوح مختلف بزرگسالان و نوجوانان، تکنسین داروخانه و نسخه‌خوانی، ICDL  مقدماتی و پیشرفته و دورههای فنی و مهندسی در قالب پروتکل‌های تعیین شده برگزار می‌شود و به شرکت کنندگان در این دوره‌ها، گواهی معتبر پایان دوره اعطا خواهد شد.

محبیان همچنین گفت: در پی بخشنامه وزارت علوم تحقیقات در خصوص برگزاری آنلاین کلاس های درسی دانشجویان نیز زیر ساخت های امکان ارائه کلاس‌های مجازی موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی همدان با کمک واحد فناوری فراهم شد.

وی افزود: در پی حمایت از حقوق مادی و معنوی دانشجویان از 18 فروردین ماه کلاس‌های این دانشگاه باروال عادی حضور استاد و دانشجو به صورت برخط (آنلاین) تشکیل شد و دانشجویان در کلاس‌های پیش بینی شده برای ترم جاری به صورت مجازی شرکت می کنند.

امیر عباس محبیان افزود: در سامانه ایجاد شده قابلیت برقراری ارتباط چندسویه بین دانشجویان و اساتید ، قابلیت دریافت اطلاعات و دروس دانشجویان و تعریف لینک دروس برای مدرسان و دانشجویان و همچنین دسترسی هایی برای مدیران مرکز برای نظارت و بررسی کیفیت کلاس ها ایجاد شده است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد همدان همچنین گفت: این سامانه قادر است فیلم ذخیره شده از کلاس های آموزشی را به صورت آفلاین در اختیار دانشجویان قرار دهد.


( ۲ )

نظر شما :