نماینده مردم همدان در مجلس: ورود داوطلبانه‌ی جهاددانشگاهی به عرصه‌های مورد نیازکشور/درخشش در بحث سلول‌های بنیادی

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۱ کد : ۲۱۴۵۷ ستادی
نماینده مردم همدان در مجلس: ورود داوطلبانه‌ی جهاددانشگاهی به عرصه‌های مورد نیازکشور/درخشش در بحث سلول‌های بنیادی
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید بر این‌که جهاددانشگاهی در درخشش‌های انقلاب در طول تاریخ نقش‌آفرینی کرده است، گفت: جهاددانشگاهی در حال حاضر باید به کمک دانش‌بنیان‌ها بیاید.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی در درخشش‌های انقلاب در طول تاریخ نقش‌آفرینی کرده است، گفت: جهاددانشگاهی در حال حاضر باید به کمک دانش‌بنیان‌ها بیاید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین فلاحی، با بیان این‌که در طول ۴۰ سال در خیلی از بخش‌ها درخشش خوبی از سوی جهاددانشگاهی داشتیم، اظهار کرد: نام‌گذاری جهاددانشگاهی پیامی دارد به‌طوری‌که جهاددانشگاهی در کنار هر نهاد انقلابی دیگر باید به‌صورت «آتش به اختیار» در هر عرصه‌ای که مورد نیاز است، داوطلبانه ورود کنند.

وی با اشاره به این‌که نقش جهاددانشگاهی باید بیش‌تر پژوهشی باشد، افزود: در کنار فضای آموزشی ایجاد شده در جهاددانشگاهی، نقش پژوهش نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت درباره‌ی دستاوردهای این نهاد انقلابی، تصریح کرد: جهاددانشگاهی در سال‌های اخیر در بحث سلول‌های بنیادی بیش‌تر درخشش داشته است.

فلاحی یادآور شد: در حال حاضر مهم‌ترین بحث در عرصه‌های علمی شرکت‌های دانش‌بنیان هستند به‌طوری‌که دانش‌بنیان‌ها نیاز به کمک دارند و صرفا پارک علم و فناوری شاید نتواند آن‌ها را کمک کند.

وی با اشاره به این‌که در همدان ۴۸ شرکت دانش‌بنیان عضو صندوق نوآوری هستند که درصد کمی کمک دریافت کردند، خاطرنشان کرد: ۱۹۰ شرکت دانش‌بنیان استان همدان فضای فیزیکی و امکانات ندارند و امروز هم در بحث اقتصاد و تجارت نمی‌توانیم به فروش نفت تکیه کنیم، بنابراین باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان برویم.

نماینده مردم همدان با بیان این‌که اگر مدعی هستیم باید مغزهای کشور را حفظ کنیم باید از طریق همه نهادها که یکی از این نهادها جهاددانشگاهی است، حمایت شود، تاکید کرد: اهتمام مجلس بر اقتصاد دانش‌بنیان است و فراکسیون دانش‌بنیان در همین راستا ایجاد شده و به دنبال این هستیم که این مسیر را شکوفا کنیم.

فلاحی با تاکید بر این‌که یکی از رسالت‌های جهاددانشگاهی حمایت از دانش‌بنیان‌ها در کشور باشد، گفت: جهاددانشگاهی باید در کنار پارک علم و فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند تا رشد بیشتری داشته باشند.


نظر شما :