انعقاد قرارداد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال بین جهاددانشگاهی استان و سپاه ناحیه همدان

۰۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۳ کد : ۲۳۲۰۲ ستادی
انعقاد قرارداد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال بین جهاددانشگاهی استان و سپاه ناحیه همدان

قرارداد آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال بین جهاددانشگاهی همدان و سپاه ناحیه همدان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، سرپرست جهاددانشگاهی واحد همدان ضمن اعلام این خبر گفت:   این قرارداد به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری بین جهاددانشگاهی استان و سپاه ناحیه همدان به مدت 2 سال شمسی و قابل تمدید با توافق طرفین شنبه 5 مهر به امضا رسید.

علی کلانتر نیا افزود: با توجه به اینکه هر دو ارگان، سپاه پاسداران و جهاد دانشگاهی، مولود انقلاب هستند، همکاری بین این دو نهاد می تواند باعث اعتلای هر چه بیشتر هر دو مجموعه گردد.

تدوین، برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی کوتاه مدت، سمینار ها و همایش ها جهت پرسنل سپاه همدان و خانواده های آنها و بسیجیان، برگزاری دوره ها و کارگاه های مختلف آموزشی در گروه های غلوم انسانی، کامپیوتر، زبان های خارجه، علوم پزشکی، مهارتی و فنی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزش پیش از ازدواج و مهارت های زندگی در گروه سنی و جنسیتی مختلف را از اهداف حوزه آموزشی این قرارداد می توان برشمرد.

انجام طرح های پژوهشی در زمینه های مختلف توسط جهاددانشگاهی، استفاده از خدمات مراکز جهاددانشگاهی شامل: آزمایشگاه تشخیص طبی، مرکز طب کار، مرکز ذخیره سازی خون بند ناف و سلول های بنیادی، مرکز خدمات تخصصی سفال و سرامیک و مرکز مشاوره خانواده نیز از جمله اهداف قرارداد در حوزه پژوهشی می باشد.

از اهداف قرارداد در حوزه فرهنگی، استفاده از خدمات ایسپا در انجام نظرسنجی، نیازسنجی و طرح های مطالعات اجتماعی، برگزاری مناظره و نشست های مختلف، برنامه ریزی بزرگداشت مقام شهدا و جانبازان و یادواره های گوناگون با همکاری سپاه ناحیه همدانو استفاده از پتانسیل خبرگزاری های ایسناو ایکنا در پوشش اخبار و اطلاع رسانی عمومی فعالیت های سپاه ناحیه را می توان نام برد.

استفاده از پتانسیل حوزه اشتغال و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در ایجاد اشتغال، کارآفرینی، راه اندازی مشاغل خانگی،حمایت از تیم های استات آپ نیز از اهداف این قرارداد در حوزه اشتغال می باشد.

خاطر نشان می گردد، در این قرارداد مقرر شد 1500 نفر با معرفی از طرف سپاه ناحیه همدان جهت اتصال به بازار کار آموزش ببینند که 500 نفر آنها در قالب طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی صورت می پذیرد.


( ۱ )

نظر شما :