آمادگی ۹۰ درصدی مرکز درمان ناباروری همدان/ راه اندازی مرکز خدمات تخصصی سیر

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰ 0

رئیس جهاددانشگاهی همدان در نشست مطبوعاتی بمناسبت چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی عنوان کرد؛

آمادگی ۹۰ درصدی مرکز درمان ناباروری همدان/ راه اندازی مرکز خدمات تخصصی سیر

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از آمادگی ۹۰ درصدی مرکز جامع زنان و درمان ناباروری همدان خبر داد و گفت: راه اندازی مرکز تخصصی زنان و درمان ناباروری ما را یک گام به اجرای طرح ملی پایش سرطان سینه نزدیک تر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، علی کلانترنیا یکشنبه دوم مردادماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به کمبود اعتبار مرکز جامع زنان و درمان ناباروری، اظهار کرد: مرکز جامع زنان و درمان ناباروری همدان تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت داشته و برای راه‌اندازی نیازمند اعتبار است که امیدواریم مسئولان استان در این زمینه به کمک جهاددانشگاهی بیایند.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد تجهیزات این مرکز آماده است، تصریح کرد: مرکز جامع زنان و درمان ناباروری همدان با پشتوانه علمی پژوهشکده رویان و ابن سینا و سوابق ارزنده جهاددانشگاهی در حوزه ناباروری راه اندازی شده و تعرفه های این مرکز در مقایسه با مراکز دیگر بسیار پایین است در حالیکه خدمات این مرکز در حد خدمات مراکز خصوصی خواهد بود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از اجرای طرح ملی پایش سرطان سینه در همدان خبر داد و یادآور شد: این طرح در سال جاری در همدان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت های جهاددانشگاهی همدان در حوزه های مختلف پزشکی، تصریح کرد: آزمایشگاه تشخیص طبی و مرکز خدمات تخصصی سلامت شغلی و طب کار و سلامتکده طب سنتی از جمله اقدامات و فعالیت های جهاددانشگاهی همدان است.

کلانترنیا یادآور شد: سلامتکده طب سنتی همدان با مجوز رسمی دانشگاه علوم پزشکی همدان در آبان ماه سال گذشته افتتاح شد و خدمات بسیار خوبی ارائه می‌دهد که شامل داروخانه طب سنتی، اتاق اعمال یداوی، طب سوزنی و ماساژ تراپی است.

وی با اشاره به مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال گفت: با توجه به ظرفیت همدان و به واسطه وجود شهر لالجین، مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال در سال ۹۵ پایه گذاری شده است و محصولات دانش بنیان متعددی از جمله لعاب بدون سرب، کاشی با استحکام بالا، لعاب شب تاب و آنتی باکتریال در این مرکز تولید می شود.

کلانترنیا افزود: مرکز خدمات تخصصی مشاوره و خانواده و سلامت روان در سال گذشته مجوز گرفته است که در این مرکز با قوه قضائیه و بهزیستی همکاری داریم.

وی با اشاره به اینکه مرکز نمایندگی خون بند ناف رویان در همدان مستقر است، ادامه داد: این مرکز جزء سه نمایندگی فعال در سطح کشور بوده و بالای ۵۰۰۰ نمونه خون بند ناف در همدان ذخیره شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان از راه اندازی مرکز خدمات تخصصی سیر در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت های بومی همدان خط تولید نیمه صنعتی اسانس و عصاره سیر در مرکز خدمات تخصصی سیر به عنوان یک طرح فناورانه دنبال می شود.

خاطرنشان می گردد در پایان این نشست خبری از خبرنگاران فعال در این حوزه با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.