درخواست مدیرکل روابط استانداری از جهاددانشگاهی همدان؛ ایسنا و ایسپا به افزایش مشارکت مردم در انتخابات کمک کنند

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۹ کد : ۱۰۱۳۲ فرهنگی
درخواست مدیرکل روابط استانداری از جهاددانشگاهی همدان؛ ایسنا و ایسپا به افزایش مشارکت مردم در انتخابات کمک کنند

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان از معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی درخواست کرد در بحث انتخابات به منظور افزایش مشارکت مردمی از دو بازوی خود ایسنا و ایسپا به استان کمک کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، اسدالله ربانی‌مهر در دیدار با کارکنان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی همدان در محل روابط عمومی استانداری، جهاددانشگاهی را مجموعه‌ای جوان، بانشاط، علمی و فرهنگی خواند و اظهار کرد: خوشبختانه این نهاد انقلابی علاوه بر مسائل فرهنگی، در حوزه آسیب‌های اجتماعی، کارآفرینی، ازدواج و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی فعال بوده است.

وی عنوان کرد: چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای بین جهاددانشگاهی و استانداری همدان منعقد شد که می توان بر روی محتوای آن یکسال کار کرد و یکی از بندهای آن در حوزه اطلاع‌رسانی و افکارسنجی است.

ربانی‌مهر با بیان اینکه مسئولیت کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات با روابط عمومی استانداری است، افزود: دولت به دنبال برگزاری انتخابات با مشارکت حداکثری مردم و قانونمند است و در این راستا می‌توان از ظرفیت رسانه تأثیرگذاری چون ایسنا بهره برد چرا که این رسانه فعال، بی‌حاشیه و پرمحتوا ظاهر شده و موفق و شایسته است.

وی با تأکید بر اینکه در بحث اطلاع‌رسانی و افکارسنجی در زمینه انتخابات به کمک ایسنا و ایسپا(مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران) نیاز داریم، اظهار کرد: با توجه به اینکه نمی‌خواهیم به صورت زودهنگام فضای استان انتخاباتی شود، مدیر ارشد استان نشست برگزار نکرده اما بعد از هفته دولت این امر انجام خواهد شد.

درخواست ربانی‌مهر از ایسنا پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده، برگزاری نشست‌های انتخاباتی به منظور افزایش مشارکت مردمی بوده و اعلام آمادگی کرد در هفته دولت نشست‌هایی در این زمینه برگزار و دوره آموزشی خبرنگاری با مشارکت دو نهاد برگزار شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان نیز در این دیدار گفت: تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری همدان و جهاددانشگاهی نقطه عطفی در فعالیت های این نهاد در استان همدان خواهد بود.

فاطمه عزیزی هرمز با بیان اینکه ما به دنبال اجرایی کردن بندهای این تفاهم‌نامه هستیم، اظهار کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) از مراکز فعال معاونت فرهنگی است که با عملکرد مناسب خود توانسته اعتماد مردم و مسئولین را به خود جلب کند.

وی افزود: ایسپا آمادگی انجام نظرسنجی و طرح های مطالعاتی در خصوص انتخابات، افزایش مشارکت حداکثری، ازدواج و طلاق، آسیب‌های اجتماعی و رونق تولید را دارد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی همدان با اشاره به عملکرد قابل قبول ایسنا و ایکنا در استان تصریح کرد: این دو خبرگزاری با بهره‌گیری نیرو و پتانسیل دانشجویان خوب استان توانسته نقش تأثیرگذاری در اطلاع‌رسانی و کمک به حل مسائل، معرفی قابلیت‌ها و توسعه گردشگری داشته باشد.

عزیزی هرمز در پایان بیان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی توسط این دو خبرگزاری از نقاط قوت فعالیت تخصصی این مراکز است که مورد توجه مسئولان استان قرار گرفته است.


نظر شما :