نشست مشترک رئیس اتحادیه کیف و کفش استان و حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی همدان

نشست مشترک رئیس اتحادیه کیف و کفش استان و حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد.
۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۳۳۱۵ آموزشی
نشست مشترک رئیس اتحادیه کیف و کفش استان و حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، نشست مشترک رئیس اتحادیه کیف و کفش استان و حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی همدان، در خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار، یکشنبه 26 آبان  در اتاق اصناف برگزار شد.

مدیر حوزه تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی ضمن تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: تولیدکنندگان و پشتیبانان طرح باید به سمت شبکه سازی و ایجاد یک زنجیره تولید هدایت شوند که میتواند باعث کاهش هزینه های تولید شده و همچنین توسعه مشاغل خانگی در حوزه چرم و مصنوعات چرمی میتواند کمبود نیروی کار ماهر را در این صنعت تا حدودی جبران نمایند.

محمد رضائیان همچنین تاکید داشتند که آموزش های تخصصی قطعا باید توسط تولید کنندگان و طرح انجام شود تا کاملا کاربردی و هدفمند باشد تا بتواند نیاز بازار به نیروی کار ماهر را تامین نماید.

وی همچنین ابراز امیدواری کردند که با همت دستگاه های متولی در استان مسیر اجرای طرح مذکور هموار گردد.

رئیس اتحادیه کیف و کفش استان همدان گفت، اگر مردم به دنبال این هستند که با کمترین هزینه، شغل درآمدزایی برای خود ایجاد کنند، صنعت چرم به علت تولید محصولاتی که مصرف روزمره داشته و تقاضای آنها در بازارهای داخلی و خارجی وجود دارد، گزینه مناسبی است.

احمد گازرانی با بیان اینکه تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای انجام کار تولید در این صنعت، هزینه کمی دارد، افزود: موضوعی که در اتحادیه کیف، کفش و چرم با آن مواجه هستیم این است که کارگاه های تولیدی با کمبود نیروی متخصص و توانمند روبرو هستند و امکان آموزش افراد را ندارند و فقط می توانند از شیوه های استاد- شاگردی کار را به افراد بیاموزند.

وی با اشاره به ظرفیت خوبی که در سایر مشاغل مرتبط با تولید مصنوعات چرمی وجود دارد، گفت: افرادی که در خانه و در قالب مشاغل خانگی کار می کنند می توانند بخشی از کارهای تولید چرم را انجام دهند و زنجیره و فرآیند تولید محصولات چرمی را تکمیل کنند.

گازرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر بزرگترین مشکل صنعت کیف و کفش استان، کمبود نیروی کار ماهر، فضای مناسب و آموزش های کاربردی برای افراد است، خاطرنشان کرد: اگر فضای آموزشی تأمین شود، می توانیم آموزش هایی که منجر به تولید و سودآوری شود را برای بازار داخلی و صادرات داشته باشیم.


نظر شما :