برگزاری دومین نشست مشترک جهاد دانشگاهی همدان و استانداری در راستای تحقق تفاهم نامه فی مابین

دومین نشست مشترک جهاد دانشگاهی همدان و استانداری در راستای تحقق تفاهم نامه فی مابین برگزار شد.
۲۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۳۳۵۸ ستادی
برگزاری دومین نشست مشترک جهاد دانشگاهی همدان  و استانداری در راستای تحقق تفاهم نامه فی مابین

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان،  نشست مشترکی در راستای تحقق مفاد تفاهم نامه فی مابین جهاد دانشگاهی کشور و استانداری همدان در دفتر مدیر کل مطالعات اجتماعی استانداری همدان سه شنبه 28 آبان برگزار شد.

 این تفاهم نامه باتوجه به ظرفیت های مدیریتی، علمی، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی جهاد دانشگاهی و نیز ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه علمی ، فرهنگی و دانش بنیان و همچنین در راستای سند چشم انداز توسعه استان همدان در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان تدوین شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان هدف از اجرای این تفاهم نامه را تسهیل در روند توسه استان و بستر سازی مناسب برای تجاری سازی فناوری ها ، توسعه کار آفرینی، اشتغال زائی با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های پژوهشی ، فرهنگی ، آموزشی،تحقیقاتی و فناوری جهاد دانشگاهی و استانداری بر شمرد.

اکبر اسدی در ادامه ضمن تشریح توانمندی های جهاد دانشگاهی همدان از جمله سفال و سرامیک، آموزش های تخصصی کوتاه مدت، اشتغالزائی و... بر لزوم عملیاتی نمودن برنامه های پیشنهادی جهاد دانشگاهی تاکید نمود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان ضمن ابراز خرسندی از مفاد تفاهم نامه فیمابین استانداری و جهاد دانشگاهی بر اجرای همه مفاد تفاهم نامه تاکید نمود.

نادری فر پیشنهاد تشکیل کانون های پیگیری برنامه های پیشنهادی را ذیل کارگروه های استانی ارائه نمود.

ایشان خاطر نشان کرد، برای همه طرح ها متولی از میان سازمان ها با توجه به موضوع مشخص گردد و جنبه های قانونی و مالی آنها پس از بررسی در کارگروه ها به تصویب شورای برنامه ریزی استان برسد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان افزود، از جمله این طرح ها می توان به راه‌اندازی آزمایشگاه استانداردسازی محصولات سفال و سرامیک، راه‌اندازی مرکز خدمات تخصصی مشاغل خانگی، راه‌اندازی و تشکیل مرکز هم‌اندیشی توسعه استان و استقرار دبیرخانه آن در جهاد دانشگاهی و بسط و گسترش فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان  اشاره نمود.


نظر شما :