دیدار خبرنگاران خبرگزاری ایسنا با استاندار همدان

استاندار همدان، بمناسبت بیستمین سالگرد تاسیس خبرگزاری ایسنا و روز دانشجو، با خبرنگاران این خبرگزاری دیدار کرد.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۶ کد : ۱۳۸۵۹ فرهنگی
دیدار خبرنگاران خبرگزاری ایسنا با استاندار همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، سیدسعید شاهرخی در دیدار با خبرنگاران ایسنا به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس این خبرگزاری و روز دانشجو در 16 آذر ، با بیان اینکه جنبش دانشجویی جنبشی ریشه‌دار است به طوریکه جنبش دانشجویی بیش از یک قرن و از زمان تأسیس دانشگاه‌ها ریشه دارد، اظهار کرد: جنبش دانشجویی در یک قرن ویژگی‌های خاصی داشته که تا امروز هم ما این رگه و ویژگی مثبت را شاهد هستیم.

وی استقلال طلبی، استکبارستیزی و مبارزه با ظلم را از ویژگی‌های بارز جنبش دانشجویی برشمرد و تصریح کرد: شهدای دانشجوی سال ۱۳۳۲ جان خود را نثار کردند و در استمرار جنبش دانشجویی یک مبدأ تاریخی را بنا کردند.

وی با بیان اینکه شهیدان قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی در اعتراض به حضور نیکسون در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند، افزود: این شهدا در ایران بعد از وقایع سال ۳۲ شهامت، شجاعت، حق طلبی و اسکتبارستیزی را به اوج خود رساندند به‌طوریکه فلسفه این ایثارگری و رشادت در اعتراض به حضور نیکسون بود.

شاهرخی با اشاره به اینکه این مبدأ تا به امروز توانسته مسیر روشنی را برای حرکت‌های دانشجویی فراهم کند، خاطرنشان کرد: نگاه به جنبش دانشجویی در ۱۰۰ سال گذشته گواه این واقعیت است که همراهی دانشجویان و قشر روشنفکر با نهضت امام خمینی(ره) یکی از نقاط بارز و برجسته حرکت دانشجویی است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب، شکل گیری انقلاب و همراهی امام در پاریس، تسخیر لانه جاسوسی، حرکت‌های انقلابی هرجا به اوج خود رسید در کنار روحانیت دانشگاه نقش برجسته‌ای داشته که این نشأت گرفته از ریشه و اصل است که از ویژگی‌های جوانان این مرز و بوم است.

استاندار همدان با بیان اینکه دوران جنگ تحمیلی در تداوم انقلاب اسلامی هجمه بسیار سنگینی بود، اظهار کرد: در این دوران جوانان و دانشجویان خود را وقف اداره جنگ و مقابله با دشمن کرده بودند به‌طوریکه فرماندهان ارشد جنگ را جوانانی با سن و سال ۱۸ و ۱۹ سال تشکیل می‌دهند و چنان رشادت‌هایی را نشان می‌دهند که دانشگاه‌ها و افرادی نخبه دنیا را مات و مبهوت رشادت‌های خود می‌کنند.

شاهرخی با اشاره به نقش دانشجویان در دوران بازسازی، بیان کرد: امروز علاوه بر دانشجویانی که در حال اندوختن علم و دانش هستند، دانشجویان دیروز که امروز اساتید انقلابی شدند چه صحنه هایی را با خوداتکایی و تکیه بر علم و دانش جوانان در عرصه سازندگی خلق کردند به طوریکه ما به صورت مستقل سدهایی را در کشور می‌سازیم که بی‌نظیر و بی بدیل است.

وی ادامه داد: آن نهضت امروز به نهضت علمی تبدیل شده و نسبت به قبل یک تحول عمده در قسمت‌های مختلف ایجاد شده که نشأت گرفته از شناخت دقیق از نیازهای کشور و حرکت به آن سمت است بنابراین دانشگاه ها و دانشجویان سهم بسزایی در حرکت رو به رشد ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی در عرصه استقلال و مقابله با زورگویی دارند.

استاندار همدان با اشاره به فشارهای استبداد و دشمنان نظام، تأکید کرد: با وجود اینکه دشمن در هر جهت فشار وارد می‌کند اما یقیناً موفق نخواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی همدان نیز ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو و تبریک سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران، گفت: تأسیس خبرگزاری ایسنا برگ زرینی در عرصه اطلاع رسانی کشور بوده و این خبرگزاری توانست با حضور دانشجویان الگودهی مناسب و خوبی را در عرصه اطلاع‌‍رسانی کشور ارائه دهد.

اکبر اسدی با بیان اینکه تبلور همت و تلاش ساختار دانشجویی جهاددانشگاهی در سال ۷۸ ایجاد ایسنا بود، تصریح کرد: ایسنا توانست الگودهی مناسب و خوبی در عرصه اطلاع رسانی کشور داشته و اعتماد مسئولان ارشد نظام و مردم و فرهیختگان جامعه را به خود جلب کند.

وی با بیان اینکه ایسنا بستری است برای دانشجو تا بتواند نقش آفرینی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این خبرگزاری بستری است که در  دانشجو اعتماد به نفس ایجاد کرده و مباحث تئوریکی که در کلاس درس آموخته را در عرصه خبر به منصه ظهور بگذارد.

رئیس جهاددانشگاهی همدان ادامه داد: ایسنا یک کارگاه آموزشی برای دانشجویان است به طوریکه به دانشجویان کمک می‌کند تا خود را آماده می کند تا در عرصه‌ های مختلف جامعه نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به جایگاه ایسنا در استان همدان، بیان کرد: این خبرگزاری بازوی کمکی خوبی برای مسئولان اجرایی استان بوده و ارتباط ایسنا با مسئولان تعاملی بوده و هدف اصلی آن ارتقای پتانسیل‌های موجود در استان همدان بوده است.


نظر شما :