برگزاری جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان

جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان با مسئولیت جهاددانشگاهی همدان برگزار شد.
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۲ کد : ۱۵۵۵۷ فرهنگی
برگزاری جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان با مسئولیت جهاددانشگاهی همدان برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان در جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان با بیان اینکه امسال در جلسه ستاد دهه فجر شهرستان همدان که در فرمانداری تشکیل شده، مسئولیت این کمیته در شهرستان همدان به جهاد دانشگاهی محول شده است.

اکبر اسدی در ادامه با اشاره به روزشمار ایام الله فجر 98، بیان کرد: روز شنبه ۱۲ بهمن همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور، روز «ولایت مداری، انقلابی گری، پیوند ناگسستنی امت و امام» نام گرفته است.

وی افزود: روز یکشنبه 13 بهمن با عنوان «تفکر دینی، فرهنگ و هنر انقلابی، تمدن نوین اسلامی»، روز دوشنبه 14 بهمن با عنوان «جوان انقلابی، جهاد علمی، امیدآفرینی»، روز سه شنبه 15 بهمن با عنوان «مدیریت جهادی، اقتصاد مقاوتی، رونق تولید» اعلام شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان تصریح کرد: روز چهارشنبه 16 بهمن با عنوان «سبک زندگی ایرانی - اسلامی، اعتلای منزلت زن، تحکیم خانواده»، روز پنج شنبه 17 بهمن با عنوان «معنویت، ایثار، شهادت»، روز جمعه 18 بهمن «قرآن و عترت، وحدت اسلامی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی»، روز شنبه 19 بهمن «امنیت پایدار، بازدارندگی، پاسداری از انقلاب اسلامی»، یکشنبه 20 بهمن «مردم سالاری دینی، عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد» و دوشنبه 21 بهمن «جهاد، مقاومت و استکبارستیزی» نامگذاری شده است.

اسدی افزود: روز دوشنبه ۲۲ بهمن‌ هم با عنوان «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل ها» نامگذاری شده که حضور حماسی مردم شکستی دیگر را بر نظام سلطه و ایادی آن تحمیل خواهد کرد.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان با بیان اینکه دهه فجر امسال با سال های گذشته متفاوت است، اظهار کرد: در طول چهل سالی که از انقلاب اسلامی ایران می گذرد هر روز و هر لحظه آن حساس بوده و نباید با غفلت و بدون تأمل از وقایع پیش آمده عبور می کرد.

اسدی افزود: اتفاقاتی که در دی ماه سال جاری رخ داد، اگر چه برای همه ما بسیار دردناک و غم انگیز بود، ولی شهادت سردار سلیمانی نویدبخش یک رویش و حرکت جدید برای نظام جمهوری اسلامی بود.

ایشان تصریح کرد: حضور سردار سلیمانی برای دشمنان و به ویِژه آمریکا بسیار ترسناک بود و شهادت او موجب همگرایی و وحدت مردم و مسئولین و وحشت دشمنان شد.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان ادامه داد: در طول چهل سالی که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد ترورهای زیادی در سطوح مختلف در کشور انجام گرفته که عامل همگی آن ها به طور مستقیم و غیر مستقیم به آمریکا بر می گردد اما شهید سلیمانی به اندازه ای عرصه را بر آمریکایی ها تنگ کرده بود که رئیس جمهور آمریکا با وقاحت تمام به طور صریح اعلام می کند که دستور این ترور را شخصا صادر کرده است..

وی ایران را ام القرای جهان اسلام خواند و افزود: تشییع با شکوه شهید عزیز، قاسم سلیمانی، نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری پیام‌های وحدت و همدلی خود را برای دشمنان نظام داشت و راهپیمایی 22 بهمن نیز تجدید پیمان دوباره با آرمانهای انقلاب خواهد بود و همه دنیا خواهند دید که مردم ایران همچنان پایبند به اهداف نظام مقدس نظام جمهوری اسلامی هستند.

مسئول کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر شهرستان همدان افزود: زندگی شهید سلیمانی ، رشادت ها وساده زیستی، شجاعت و ولایت مداری وی بعد از شهادتش بیشتر نمایان شد، اذعان کرد: دانشگاهیان هم باید دستاوردهای خون شهید سلیمانی را به درستی تبیین کنند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد همدان نیز در ادامه جلسه گفت: 22 بهمن همزمان با چهلمین روز شهادت سردار دلها، سردار سلیمانی است که همین موضوع باعث ویژه تر شدن این روز خواهد شد.

فاطمه عزیزی هرمز با بیان اینکه باید رشادت ها و دلاوری های شهید سلیمانی برای جوانان و دانشجویان روشنگری شود، اظهار کرد: پیشنهاد می شود تا آخر سال برنامه هایی با یاد و خاطره این شهید بزرگوار در سطح دانشگاه ها برگزار شود.

وی در ادامه بیان کرد: مسابقه ملی مناظره دانشجویی، دیدار با والدین شهدا، غبار روبی مزار شهدا، نشست فرهنگ دانشگاهی، دیدار با مفاخر و نشست های تخصصی با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب از جمله برنامه های شاخص جهاد دانشگاهی همدان در ایام الله دهه فجر است.

در ادامه نیز معاونان فرهنگی و نمایندگان دانشگاه های شهر همدان برنامه ها و پیشنهادات خود را در جهت هر چه بهتر برگزار کردن چهل و یکمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ارائه کردند.


نظر شما :