نماینده ولی‌فقیه در همدان بیان کرد: تامین نیازهای کشور با حرکت جهادی و انقلابی از سوی جهاددانشگاهی

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۲ کد : ۲۱۴۶۰ ستادی
نماینده ولی‌فقیه در همدان بیان کرد: تامین نیازهای کشور با حرکت جهادی و انقلابی از سوی جهاددانشگاهی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی گفت: توانایی جهاددانشگاهی در همکاری با بخش خصوصی می‌تواند زمینه‌ساز و کلید توسعه فناوری و حرکت به سمت نوآوری و خلاقیت در جامعه و ایجاد خودباوری در مسئولان باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: توانایی جهاددانشگاهی در همکاری با بخش خصوصی می‌تواند زمینه‌ساز و کلید توسعه فناوری و حرکت به سمت نوآوری و خلاقیت در جامعه و ایجاد خودباوری در مسئولان باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی اظهار کرد: آزمایشگاه تشخیص طبی، مرکز خون بندناف و مرکز مقاوم‌سازی سفال و سرامیک ازجمله دستاورهای مهم و کاربردی جهاددانشگاهی همدان است که به بهره‌برداری رسیده و مرکز ناباروری غرب کشور هم از اقداماتی است که جای امیدواری و تقدیر دارد.

وی بابیان اینکه این نهاد در مباحث نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ظرفیت و قابلیت‌های زیادی از خود بروز داده است، ادامه داد: از طریق آموزش‌هایی که در این نهاد ارائه می‌شود، افراد می‌توانند در زمینه‌های مهارتی، کاربردی وارد عرصه کار شوند و همچنین به‌طور کل این انتظار از جهاددانشگاهی وجود دارد که حرکت جهادی را در حوزه علمی شتاب بخشد و تبیین کند.

وی جهاددانشگاهی را یک‌نهاد انقلابی و برخاسته از متن انقلاب و به‌عنوان پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی، خدماتی کشور دانست و مطرح کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند نیازهای کشور در عرصه‌های مختلف را با حرکت جهادی و انقلابی برطرف کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اضافه کرد: انجام تحقیقات علمی، احیاء و تبیین ارزش‌های فرهنگی در محیط‌های علمی نیز  از رسالت‌های مهم این نهاد انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ جهادی حاکم بر جهاددانشگاهی و برخورداری از ساختار انسانی این نهاد و روحیه ازخودگذشتگی و خودگردان بودن این مجموعه سبب شده است تا نیروهایی جوان و متعهد در این نهاد گردهم آیند و خوشبختانه عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

امام‌جمعه همدان شناسایی مشکلات اصلی استان در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را اولویت مأموریت‌های مهم جهاددانشگاهی دانست و یادآور شد: ارائه راهکارهای لازم با بهره‌گیری از توانمندی‌های جامعه دانشگاهی، نخبگان و بخش خصوصی می‌تواند یک اولویت مهم برای این مجموعه به‌ویژه در استان باشد.

شعبانی موثقی افزود: توانایی جهاددانشگاهی در همکاری با بخش خصوصی می‌تواند زمینه‌ساز و کلید توسعه فناوری و حرکت به سمت نوآوری و خلاقیت در جامعه و ایجاد خودباوری در مسئولان باشد.

وی در پایان گفت: به این نهاد انقلابی و جهادی بسیار علاقه‌مند هستم و اعتقاد دارم تقویت روحیه جهادی در محیط‌های علمی و دانشگاهی برای نیل به قله‌های علمی که توانمندی کشور در عرصه‌های مختلف را به دنبال دارد، توسط این نهاد تسهیل خواهد شد.

انتهای پیام


نظر شما :