دیدار نماینده مردم همدان و فامنین با سرپرست جهاددانشگاهی استان همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با سرپرست جهاددانشگاهی استان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد دیدار کرد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۳ کد : ۲۱۵۷۵ ستادی
دیدار نماینده مردم همدان و فامنین با سرپرست جهاددانشگاهی استان همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، نماینده مردم همدان  و فامنین در مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۱۶ مردادماه به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد باسرپرست جهاددانشگاهی استان دیدار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی در این دیدار اظهارکرد: در مجلس انقلابی هم، اگر بخواهد حرکت‌هایی شکل بگیرد از مجلس باید جهادی باشد، نه فراکسیون و نه کمیسیون بلکه باید گروهی حرکت‌های جهادی را در کنار کمیسیون‌ها و صحن و فراکسیون داشته باشند.

وی بااشاره به اینکه جهاددانشگاهی با هدف پژوهشی و فرهنگی شکل گرفته است، تصریح کرد: باید با این مفاهیم پیش برویم و اگر جاهایی توانستیم تحریم‌ها را دور بزنیم و روی پای خودمان ایستادیم کارهای جهادی با پیوست فرهنگی بوده است.

نماینده مردم همدان در مجلس با توصیه به اینکه جهاددانشگاهی به رسالت اصلی خود که پژوهش است بازگردد، خاطرنشان کرد: اگر جهاددانشگاهی برروی بخش پژوهشی تمرکز می‌کرد اتفاقات بهتری می‌افتاد.

فلاحی با بیان اینکه درحال حاضر نیاز به حرکت‌های علمی جهادی نیاز داریم، مطرح کرد: در حال حاضر با وجود تحریم‌ها و اینکه نفت مارا نمی‌خرند توفیقی شده برای ما تا به دغدغه‌هایی که سالها مقام معظم رهبری تأکید داشتند جامه عمل بپوشانیم.

وی با تأکید براینکه اقتصاد دانش بنیان باید شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: الان به حرکت‌های علمی جهادی نیاز داریم و باید اقتصاد دانش بنیان باید شکل‌ بگیرد که قسمتی از آن بر عهده جهاددانشگاهی است.

منتخب مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همدان سهم کمی در بخش پژوهشی و دانش‌بنیان‌ها دارد، اظهارکرد: در حوزه‌های پژوهشی کارهای بر زمین مانده زیاد است که باید رویکرد جهاددانشگاهی به این سمت برود وبیشتر به سمت پژوهش و حل مشکلاتی که از عهده دانشگاه‌ها برنمی‌آید حرکت کند.

فلاحی با اشاره به این فرموده مقام معظم رهبری که ۷۰ درصد پژوهش‌های علمی کشور در راستای نیازهای واقعی کشور نیست، تصریح کرد: ۳۰ درصد از پژوهش های ما مطابق نیازهای کشور است اما اینکه چقدر این پژوهشها در راستای توسعه و پیشرفت کشور بوده است، مهم است.

سرپرست جهاددانشگاهی واحد همدان نیز در این دیدار اظهار کرد: به پاس تلاش جهادگران این نهاد در کشور در حوزه پژوهشی در سلول‌های بنیادی، درمان ناباروری، مته‌های حفاری چاه‌های نفت، فرستنده‌های با قدرت رادیویی و موارد دیگر اتفاقات خوبی انجام شد و این موفقیت‌ها بدون نگاه به غرب حاصل شده است.

دکتر علی کلانترنیا با اشاره به اینکه در استان همدان جهاددانشگاهی با رویکرد پژوهشی و فرهنگی فعالیت می‌کند، گفت: دو خبرگزاری ایکنا، ایسنا و مرکز افکارسنجی، سازمان دانشجویان، مرکز انتشارات که به تازگی مجوز خود را در استان دریافت کرده، در حوزه فرهنگی مشغول به فعالیت هستند.

سرپرست جهاد دانشگاهی همدان اضافه کرد: در حوزه پژوهشی نگاه این مجموعه به توانایی‌های بومی استان است و افتتاح مرکز سفال با رویکرد توجه به این ظرفیت‌ها راه‌اندازی شد، در حال حاضر نیز آزمایشگاه سفال و سرامیک به منظور استاندارد سازی محصولات خوشه سفال و سرامیک لالجین مشغول به فعالیت می باشد.

 وی اشاره‌ای به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی داشت و گفت: این مرکز مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد که تأخیر در افتتاح آن به علت مشکلات مربوط به تحریم بوده است و به زودی با رفع مشکلات موجود سعی در افتتاح و بهره‌برداری از آن را داریم.

کلانترنیا در پایان نیز خاطر نشان کرد: در ایام کرونا نیز جهاد دانشگاهی با ساخت کیت‌های تشخیص گامی در غربالگری و انجام تست کرونا برداشت.

انتهای پیام


نظر شما :