دیدار سرپرست و جمعی از جهادگران جهاددانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

سرپرست و جمعی از جهادگران جهاددانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی تاسیس جهاددانشگاهی دیدار کردند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۸ کد : ۲۱۶۳۶ ستادی
دیدار سرپرست و جمعی از جهادگران جهاددانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، سرپرست و جمعی از جهادگران جهاددانشگاهی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی تاسیس جهاددانشگاهی 16 مرداد دیدار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: با وجود تحریم‌ها کشور نیازمند جهاد علمی است که اگر این حرکت با سرعت گذشته پیش رود پیشرفت‌های مورد نظر حاصل نخواهد شد بلکه لازم است تا روحیه تحقیق، پژوهش و مطالعه با یک حرکت جهادی از سوی جهاددگران جهاددانشگاهی ایجاد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی پنجشنبه ۱۶ مردادماه در دیدار با سرپرست جهاددانشگاهی استان همدان، معاونان وی و سردبیران دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا به مناسبت سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی متشکل از دو عنوان کامل است، جهاد و دانشگاه؛ اساس اصلی علم دانشگاه است، همانطور که در روایات ما از علم نافع نام برده می‌شود این علم در دنیا نیز باید بتواند به مسائل روزمره زندگی پیوند بخورد، در کنار این علم نیز حرکت جهادی جهادگران این عنوان را جامعیت بخشیده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم مرکز ناباروری جهاددانشگاهی با همت عالی هرچه سریع‌تر افتتاح شود، افزود: با توجه به اینکه رشد جمعیت در استان همدان به نسبت میانگین کشوری پایین‌تر است این مرکز می‌تواند در رفع این مشکل نیز مؤثر واقع شود.

شعبانی با اشاره به یکی از نقاط مثبت جهاددانشگاهی مطرح کرد: پیوند علم و صنعت در این نهاد یکی از اتفاقات خوبی است که از فضای انتزاعی ذهن خارج و وارد عمل شده است.

وی یادآور شد: با وجود تحریم‌ها کشور نیازمند یک جهاد علمی است که اگر این حرکت علمی با سرعت گذشته پیش برود پیشرفت‌های مورد نظر حاصل نخواهد شد بلکه لازم است تا روحیه تحقیق، پژوهش و مطالعه در کشور با یک حرکت جهادی نهادینه شود.

وی با تأکید بر اینکه نیازمند فرهنگ‌سازی بیشتری در این زمینه هستیم، بیان کرد: روحیه جهادی باید حرکت علمی را به سمت پژوهش و تحقیق بیش از گذشته سوق دهد.

امام جمعه همدان با اشاره به وجود دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا اضافه کرد: زحمت‌های زیادی از سوی خبرنگاران این دو خبرگزاری کشیده می‌شود و حضور جوانان پای‌کار در جهاد دانشگاهی نیز یکی دیگر از نقاط مثبت این نهاد برخاسته از دل انقلاب است.

وی در نهایت به شناخت اولویت‌ها در استان اشاره کرد و گفت: اولویت‌شناسی و نیازسنجی در استان یکی از وظایف جهاد دانشگاهی است که امید می‌رود این مهم نیز با مدیریت جدید تحقق یابد، در طول این ۴۰ سال دریافتیم در هرجا کارها با نگاه و حرکت جهادی پیش رفت موفقیت حاصل شد اما در غیر این صورت خیر.


نظر شما :