با همکاری جهاددانشگاهی همدان و اداره ورزش و جوانان استان ؛ اختتامیه طرح «سرباز مهارت» برگزار شد

۲۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲ کد : ۲۴۷۸۳ آموزشی
با همکاری جهاددانشگاهی همدان و اداره ورزش و جوانان استان ؛ اختتامیه طرح «سرباز مهارت» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، طرح «سرباز مهارت» که با همکاری جهاد دانشگاهی واحد همدان و اداره ورزش و جوانان استان برگزار شده بود به اتمام رسید.

این طرح از سوی وزارت ورزش و جوانان و با همکاری جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح، با آموزش سربازان وظیفه اجرا شد.

سرپرست جهاددانشگاهی همدان در اختتامیه این طرح، که امروز 27 آبان برگزار شد، گفت: این دوره آموزشی 80 ساعته، در دو بخش«مهارت‌های زندگی» و «اشتغال» ویژه سربازان، با حضور افراد متخصص در محل پادگان شهید قهرمان و پایگاه هوایی شهید نوژه همدان برگزار شد.

علی کلانترنیا عنوان کرد: این طرح شامل آموزش 32 ساعت مهارت‌های زندگی با موضوع همسریابی و مسائل مربوط به ازدواج به منظور توانمندسازی افراد در زندگی مشترک و 48 ساعت آموزش در حوره اشتغال و کارآفرینی در دو رده «سربازان دیپلم و زیر دیپلم» و «سربازان فوق دیپلم به بالا» برگزار شد.

سرپرست جهاددانشگاهی واحد همدان خاطرنشان کرد: سربازان پس از گذراندن دوره گواهی شرکت در آن را از این واحد دریافت می‌کنند.

وی افزود: با وجود تجربه واحد در حوزه اشتغال و نوآوری و مشاوره‌ خانواده، انجام آموزش‌ها در طرح سرباز مهارت در دو موضوع «مهارت‌های زندگی» و «اشتغال» می‌تواند تأثیرگذارتر باشد.

حمید سیفی، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، نیز در این جلسه با ابراز خشنودی از روند اجرای طرح، تصریح کرد: افراد دانشگاهی حرکت خود را مبنی بر منطق دنبال می‌کنند، از این رو در مواردی که به صورت زیربنایی به دنبال حل مشکلات نبوده‌ایم به مشکل برخورده‌ایم.

سیفی افزود: طرح «سرباز مهارت» با وجود محدودیت‌های کرونایی آغاز شد و تا این لحظه تعداد مد نظر وزارت ورزش و جوانان دوره‌ها را سپری کرده‌اند.

وی از برگزاری دوره دیگری ویژه سازمان‌های مردم نهاد در رسته‌های مختلف خبر داد و گفت: این دوره نیز با همکاری جهاددانشگاهی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا برگزار خواهد شد که در حال حاضر تفاهم‌نامه آن در دست بررسی و تنظیم است.

وی با بیان اینکه تمرکز بر مدل‌های کیفی یکی از اهداف این اداره است، یادآور شد: باید از ظرفیت اساتید و جوانان نخبه در انجام کارها بهره برد و راه اندازی یک اتاق فکر متشکل از این افراد در پیشبرد فعالیت‌ها می‌تواند راهگشا باشد.

سیفی با تأکید بر کیفی سازی طرح عنوان کرد: نتیجه این آموزش‌ها برای سربازان باید در زندگی آنان دیده شود.

 وی با اشاره به اینکه گستردگی این طرح یکی از اهداف این اداره است، گفت: ایجاد درآمد پایدار با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در استان همدان وجود دارد در طرح سرباز مهارت می‌تواند محقق شود و باید به سمت آن حرکت کنیم.


نظر شما :