ایجاد آزمایشگاه های مشترک در زمینه کشاورزی

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۰۲۱ کشوری
ایجاد آزمایشگاه های مشترک در زمینه کشاورزی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، در این جلسه معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی، رییس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی و مدیرکل کشاورزی و منابع طبیعی به صورت حضوری و اعضایی از مرکز ذخایر ژن ایران، مرکز تولید قارچ مشهد، مرکز اصلاح نژاد دام اصفهان و معاونت اموزشی جهاددانشگاهی به صورت مجازی حضور داشتند.

در این نشست دو طرف با معرفی توانمندی‌ها و امکانات مراکز علمی خود در خصوص چگونگی توسعه همکاری‌ها تبادل نظر کردند.

نورگازیوف روزبگ رئیس دانشگاه ملی کشاورزی قرقیزستان این نشست را مفید خواند و گفت: دانشگاه برنامه گسترده ای برای توسعه فعالیت‌ها در ارتباط با کشورهای دیگر دارد که از جمله با کشورهای چین و فنلاند وارد فاز عملیاتی شده است.

وی از متخصصین جهاد دانشگاهی خواست به این دانشگاه سفر کرده و در آموزش اساتید و دانشجویان مشارکت کنند.

نورگازیوف روزبگ ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم جهاددانشگاهی و دانشگاه ملی قرقیزستان با ایجاد مرکز مشترک همکاری به سمت ایجاد آزمایشگاه های مشترک و انجام تحقیقات و تولید حرکت کنند.

وی گیاهان دارویی، درخت و باغداری، شیلات، فراوری مواد غذایی و اصلاح نژاد را از جمله فعالیت‌های قابل توسعه ذکر کرد.

دکتر پور عابدی معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی، دکتر یزدانی مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی و دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، اعضای هیات علمی اعزامی به قرقیزستان هستند.

این سفر به دنبال سفر هیئت علمی قرقیزستان به خراسان شمالی و امضای تفاهم نامه همکاری با رئیس جهاددانشگاهی استان صورت گرفته است.


نظر شما :