برگزاری یادواره شهداء دانشجو و مدافعان حرم در جهاد دانشگاهی همدان

یادواره شهداء دانشجو و مدافعان حرم به همت بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی پایگاه شهید احمدی روشن در جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد
۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۸ کد : ۱۴۲۷۱ فرهنگی
برگزاری یادواره شهداء دانشجو و مدافعان حرم در جهاد دانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان، در یادواره شهدای دانشجو و مدافعان حرم که به همت بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی پایگاه شهید احمدی روشن در روز ۲۵ آذرماه سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، شهدای عزیز دانشجو و مدافع حرم اظهار کرد: برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی راهی جز اینکه روحیه جهاد و شهادت را گسترش دهیم وجود ندارد.

اکبر اسدی افزود: آنچه که موجب شده تاکنون جمهوری اسلامی سرپا بایستد و توطئه‌های مختلف دشمنان را خنثی کند همین روحیه جهادی بوده است.

وی با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) اشاره کرد: هر عملی در نزد پروردگار عالم مقام و مرتبه‌ای دارد که بالاترین و آخرین مقام مربوط به شهدا است، مقام شهید انقدر بالاست که با ریختن اولین قطره خون شهید تمام گناهانش بخشیده می‌شود.

اسدی با اشاره به اینکه در زمان کنونی نیز روحیه ایثار و جهادگونه را در خود باید حفظ کنیم، ابراز کرد: شرایط تحریم که در حال حاضر از سوی امریکا علیه ایران اعمال شده اتفاق جدیدی نیست همانطور که در گذشته برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی اقداماتی را انجام داده اما در حال حاضر بی‌رحمانه‌ترین نوع مقابله با مردم ایران را انتخاب کرده است که باید بگوییم در نهایت سرافکندگی برای امریکا باقی خواهد ماند.

مهدی فرجی، جانشین فرمانده سپاه استان همدان نیز در این یادواره ضمن انجام مقایسه بین دهه 60 و دهه کنونی، تصریح کرد: در 8 سال دفاع مقدس به ویژه در برخی از سال‌های آن به دلیل محرومیت‌هایی که وجود داشت شرایط بسیار سختی را گذراندیم، روزهای تلخ و سختی که برخی آن را خانمان سوز عنوان میکنند اما این سختی به دلیل نبودن امکانات نبود بلکه بخاطر از دست دادن عزیزانمان بود.

فرجی با اشاره به اینکه با وجود چنین سختی‌هایی در دهه 90 و در سالجاری موفق به شکار پهباد جاسوسی امریکا شدیم، خاطرنشان کرد: این پهباد به ارزش 2 و نیم میلیون دلار، به قدر 2 هواپیمای b52  راهبردی امریکا و به اندازه یک فانتوم بود و دارای قدرت عکاسی فوق‌العاده است که قادر به تشخیص و شناسایی قرنیه چشم افراد با تصویر برداری از فاصله بسیار زیاد بود که در نهایت این پهباد جاسوسی توسط جوانان دهه 90 مورد اصابت قرار گرفت.

وی با اشاره به ویژگی‌های دیگر این پهباد، ابراز کرد: در جهان 6 نمونه از این پهباد ساخته شده اما به دلیل گران بودن و هزینه هنگفت اپراتور آن تنها دو مورد آن فعال بود، این پهباد قادر به پرواز در ارتفاع 50 هزار پایی بود و یک هفته قبل از اینکه در ایران شکار شود در آسمان روسیه و در شهر کریمه منطقه مورد مناقشه روسیه و اوکراین در حال پرواز بوده و پس از 6 ساعت به پایگاه خود واقع در قطر بازگشته و فرود می‌آید.

فرجی با بیان اینکه این پهباد در روزی که وارد آسمان ایران شد قرار بر این بود که پس از شناسایی 11 نقطه از کشور را مورد هدف قرار دهد، گفت: این هدف به منظور ایجاد دلخوشی برای عربستان سعودی انجام می‌شده و قبل از شکار علی رغم چندین بار اخطاری که به آن داده شد در ارتفاع 55 هزار پا از سوی سامانه سوم خرداد مورد هدف قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت یافتن لاشه‌های پهباد توضیح داد: امریکا به دنبال این بود که هیچ اثری از این پهباد باقی نمایند اما در نهایت با غولصی 12 جوان در عمق 90 الی 100 متری آب‌های خلیج فارس به هر شکل ممکن و با وجود اینکه دریا مواج بود قسمت اصلی این پهباد که پرچم امریکا و کد آن درج شده بود یافت شد.

فرجی با اشاره به اینکه امریکا در این جستجو مزاحمت‌هایی را ایجاد کرد، گفت: 2 نفر از پاسداران در این عملیات مفقود شدند که فردای آن روز گشتی‌های سپاه مشاهده می‌کنند که این دو نفر پس از 16 ساعت و با شنا کردن متمادی خود را به ساحل می‌رسانند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در 8 راهبرد خود برای مقابله با ایران نتوانسته موفقیتی را به دست بیاورد، اضافه کرد: اما با راهبرد نهم خود به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم ما است، چراکه جایگاه ما را در منطقه جایگاهی سنگین و با ارزش می‌داند.

فرجی با اشاره به سخن امام(ره) مبنی بر اینکه بسیج شجره طیبه است، یادآور شد: تشکیل بسیج یکی از شاهکارهای امام راحل است، باید بگویم اگر بسیجیان نبودند در اتفاقات اخیر آبان‌ماه با برنامه‌ریزی‌های دقیقی دشمن خسارات زیادی به مردم و کشور وارد می‌شد.

وی با بیان اینکه هزینه‌های زیادی از سوی دشمن در آبان‌ماه انجام شد، گفت: در این قائله دشمن حتی از کومله‌ها و دمکرات که مرده سیاسی بودند نیز استفاده کرد و آنها را پای کار آورد، در شهر صدرا (شیراز) و سیرجان مأموریت دشمن نابودی کامل این دو شهر بود.

وی افزود: لوله گازی که در منطقه شمال کشور قرار بود منفجر شود اگر منفجر می‌شد میزان حداقل کشته‌هایی که به جا می‌گذاشت 10 هزار نفر بود.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از کشتگان اتفاقات اخیر که به دنبال گرانی بنزین اتفاق افتاد همچنان در سردخانه‌ها باقی مانده است، تصریح کرد: کسی برای دریافت این جنازه‌ها به سردخانه مراجعه نکرده است چراکه این افراد داعشی‌هایی بودند که در بصره دارای پرونده بوده‌اند.

وی ادامه داد: نوع حرکت آمریکا آفندی نیست بلکه پدافند است و در مقابل ایران از خود دفاع می‌کنند.

خاطر نشان می گردد، در این مراسم از خانواده شهداء مدافع حرم و جانبازان دفاع مقدس و بسیجیان دانشگاهی با اهداء لوح سپاس، قدردانی شد.


نظر شما :