برگزاری نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان در وزارت میراث فرهنگی

۱۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۳ کد : ۲۳۳۷۲ پژوهشی
برگزاری نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان در وزارت میراث فرهنگی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، نمایشگاه سفال و سرامیک مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاددانشگاهی استان همدان از 5 مهرماه به مدت یک هفته در ساختمان شماره ۲ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در حاشیه این نمایشگاه دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و دکتر محمودیان رئیس سازمان میراث فرهنگی تهران از محصولات این مرکز بازدید کردند.

مدیر مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی آخرین دستاورد های این مجموعه  و بحث و تبادل نظر با اساتید و  کارشناسان این حوزه برپا شد.

سید محمدمهدی حسینی کیا ادامه داد، مرکز سفال جهاددانشگاهی همدان که با هدف ارتقاء استاندارد های محصولات خوشه سفال و سرامیک لالجین راه اندازی شده است، پیش از این موفق به انجام طرح های فناورانه  حائز اهمیتی شده است.

وی تولید گِل های بدنه استاندارد دما پایین، تولید لعاب بدون سرب دما پایین، تولید کاشی ها و کتیبه های ساختمانی دارای استاندارد های چون مقاومت در مقابل یخ زدگی، تولید لعاب آنتی باکتریال و ثبت چند اختراع گوشه ای را از دستاورد های این مرکز علمی تخصصی برشمرد.

حسینی کیا اظهار کرد، در این نمایشگاه مرکز سفال جهاددانشگاهی همدان نمونه هایی از کاشی های سرامیکی با نقوش برجسته، تابلوهای سرامیکی دیواری، ظروف سفالی و ... به نمایش گذاشت که ماحصل آن عقد قرارداد با سازمان ها و موزه ملی ایران جهت ساخت تابلو کتیبه با نقوش ایرانی- اسلامی توسط جهاددانشگاهی همدان شد.

مدیر مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان خاطر نشان کرد، این مرکز آمادگی همکاری مشترک در حوزه باززنده سازی نقش و طرح های اسلامی در قالب محصولات استاندارد با سازمان ها و ارگان ها را دارد.

در پایان مقرر گردید نشست مشترکی با حضور روسای هر دو سازمان در محل میراث فرهنگی تهران جهت انجام طرح های پژوهشی در این زمینه برگزار گردد.

text to speech icon

نظر شما :