دیدار سرپرست جهاددانشگاهی همدان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

۰۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۶ کد : ۲۵۰۶۵ ستادی
دیدار سرپرست جهاددانشگاهی همدان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

سرپرست جهاددانشگاهی واحد همدان از رسالت‌های اصلی این نهاد را فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: جهاد نسبت به فرهنگ استان احساس مسئولیت دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان،، سرپرست جهاددانشگاهی واحد همدان در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، که چهارشنبه 5آذر برگزار شد، افزود: یکی از رویکردهای  اصلی جهاد دانشگاهی فرهنگی است و نیروهای جوان و از بدنه دانشگاه در این بخش فعالیت داشته و انرژی جوانی را به مجموعه منتقل می‌کنند.
وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا و سیناپرس در همدان از آمادگی جهاد دانشگاهی برای برگزار دوره‌های خبرنویسی برای علاقمندان به این حوزه در استان و تقویت علمی خبرنگاران خبرداد.

کلانترنیا همچنین به فعالیت مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی اشاره کرده و افزود: ایسپا یک مرکز غیر سیاسی و با رویکرد علمی بوده و مورد وثوق نظام جمهوری اسلامی است.

وی به پتانسیل خوب خبرگزاری ایکنا نیز اشاره و تاکید کرد: می‌توان از این ظرفیت در شورای قرآنی استان استفاده کرد.

سرپرست جهاددانشگاهی همدان همچنین از اعلام آمادگی جهاددانشگاهی جهت در اختیار قرار دادن خدمات فرهنگی این نهاد به عموم مردم و بسط آن به خارج از دانشگاهها خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، جهاد دانشگاهی را مجموعه ای کوچک و چابک و با خروجی اثرگذار ارزیابی کرد.

دکتر احمدرضا احسانی گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی با وجود سن جوان خود توانسته عملکرد اثربخشی از خود در جامعه به نمایش بگذارد.

وی تصریح کرد: در جهاد دانشگاهی آموزشها و اقدامات به صورت کاربردی و مورد نیاز جامعه است و خلاء کاربردی نبودن آموزش‌های دانشگاهی را پوشش می‌دهد.

احسانی همچنین تاکید کرد: در عرصه فرهنگ نیاز به جریان سازی و سیاستگذاری وجود دارد تا کارهایی که انجام می شود از عمق، مانایی و پایداری برخوردار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد همدان تصریح کرد: فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی نیاز به تقویت دارد که در قالب ایجاد موسسات فرهنگی چندمنظوره، فرهنگسرا و تقویت فعالیتهای قرآنی می توان در این زمینه کمک کرد.


نظر شما :