برگزاری جلسه توجیهی پیشرانان طرح ملی مشاغل خانگی در همدان

۰۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۶۲۴۰ آموزشی
برگزاری جلسه توجیهی پیشرانان طرح ملی مشاغل خانگی در همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان همدان، جلسه توجیهی پیشرانان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی ویژه شهرستان همدان با حضور اسماعیل قهرمانی و مصطفی قربانفر رئیس و معاون اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در محل جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد. 

رامین امیری، مدیر طرح اشتغال جهاد دانشگاهی همدان، در این جلسه اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار آسیب پذیر جامعه از اواخر شهریور ماه سال جاری در استان در حال انجام و پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در قالب سه فاز در استان در حال انجام است گفت: شناسایی متقاضیان، فرصت ها و مزیت‌های هر منطقه فاز نخست این طرح بود که انجام و طی آن 11 رشته شامل، خیاطی، چرم دوزی، قالی بافی، تابلو فرش بافی، مینا کاری، مبل و منبت، کیک و شیرینی، ویراستاری متون، مترجمی، برنامه نویسی و انیماتور در سطح  استان شناسایی شد.

امیری با بیان اینکه تاکنون بیش از 1700 نفر در این طرح ثبت نام شده اند گفت: در فاز دوم، آموزش های تخصصی و عمومی ویژه متقاضیان و پیشرانان طرح جهت توانمند شدن جامعه هدف برگزار خواهد شد.

مدیر طرح اشتغال جهاد دانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: فاز سوم این طرح اتصال به بازار، برندسازی و اتصال به بنگاه‌های پیشرو است که این امر با همراهی پیشران‌ها با جهاددانشگاهی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه اتصال به بازار از مزیت های ویژه این طرح است، گفت:در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی؛ تسهیلات به متقاضیان اعطا نخواهد شد بلکه با توانمندسازی، تامین مواد اولیه و زمینه فروش و همچنین عرضه محصول توسط پیشران‌ها فرصت شغلی پایدار خانگی فراهم خواهد شد.

مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی همدان با اشاره به اینکه کنون بیش از 90 پیشران در استان همدان شناسایی شده است، گفت: پیشرانان با کمک سازمان صمت، اداره کل کار، پارک علم و فناوری، مراکز رشد و... شناسایی می‌شوند.

امیری گفت: در این طرح، فرآیند شناسایی، مهارت آموزی، توانمندسازی شغلی و بازاریابی و تقویت زنجیره کاری و ایجاد اشتغال پایدار ویژه جامعه هدف دنبال می‌ شود.

وی در پایان یادآور شد: متقاضیان مشاغل خانگی می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز جهاددانشگاهی در استان و یا سایت inhb.ir به صورت رایگان نسبت به ثبت نام و انتخاب اولویت شغلی خود اقدام کنند.

گفتنی است در پایان این جلسه، قرارداد همکاری میان جهاد دانشگاهی همدان و پیشرانان رشته های منتخب این طرح در شهرستان همدان به امضا دو طرف رسید.

text to speech icon

نظر شما :