مراسم تکریم و معارفه مسئول پایگاه شهید احمدی روشن جهاددانشگاهی همدان

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۵ کد : ۲۶۴۴۹ ستادی
مراسم تکریم و معارفه مسئول پایگاه شهید احمدی روشن جهاددانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، علی­ کلانترنیا رئیس جهاددانشگاهی استان همدان 9دیماه در این مراسم  ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه ­زهرا (س)، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت روز 9 دی، با قدردانی از زحمات مسئول سابق بسیج دانشجویی، انتصاب مسئول جدید را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که حضور ایشان باعث انجام بیش­از­پیش فعالیت های علمی، فرهنگی و جهادی شود.

علی کلانترنیا با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی همدان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را در حال اجرا دارد، استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی فرصتی برای هر چه بهتر به ثمر رساندن این طرح دانست.

وی اظهار­ کرد:طرح توسعه مشاغل خانگی طرح وسیعی است که در 31 استان با ظرفیت ایجاد 54 هزار شغل اجرا می‌شود که سهیمه استان همدان 2100 نفر دیده شده است.

وی با اشاره به ­اینکه توزیع جمعیتی دانشجویی به سمت طرح توسعه مشاغل خانگی نبوده است، تصریح کرد: رسته ای مانند برنامه­ نویسی که ذیل طرح توسعه مشاغل خانگی وجود دارد دانشجویان و افراد تحصیل کرده می‌توانند به عنوان متقضیان پیشران در این طرح ثبت نام کنند و از آموزشهای عمومی و تخصصی برخوردار شوند.

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت سردارسلیمانی، گفت: شهید سلیمانی در وصیتنامه خود نوشته­اند ایران قرارگاه حسین­ ابن­ علی است و باید با این ذهنیت در عصرخود قدمی برداریم.

حمید پورحسینی با بیان اینکه کارکردن در شرایط کرونایی و نبود مخاطب دانشجو برای تشکل‌ها کار را سخت کرده است، اظهارکرد: بسیج دانشجویی با همتی که در کارهای جهادی انجام داده سرپا بوده و کارهایی در این مدت انجام داده است.

وی با اشاره به تولید ماسک در جهاددانشگاهی، افزود: کارگاه تولید ماسک توسط دانشجویان بسیجی و کمک‌های مومنانه ­ای که در این مدت به همت بسیج دانشجویی جهاددانشگاهی همدان انجام شد جای تقدیر و تشکر دارد.

پورحسینی با تأکید براینکه بسیج دانشجویی توجه ویژه به کارعلمی داشته باشد، ادامه داد: کارهای فرهنگی و علمی در مجموعه بسیج و تشکل‌های دانشجویی وجود دارد اما وجه کار علمی و ساخت بسیج دیده شود و از ظرفیت جهاددانشگاهی استفاده شود.

وی با بیان اینکه انتقام تمدنی برای ما تعریف شده که لازمه آن کار علمی است، گفت: تعبیری که مقام معظم رهبری در زمینه انتقام خون حاج قاسم سلیمانی داشتند این بود که باید انتقام نرم‌افزاری بگیریم و انتقام تمدنی را برای ما تعریف کردند که برای این انتقام باید بتوانیم محتوای علمی داشته باشیم .

پورحسینی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: لازمه انتقام تمدنی توجه به کارهای علمی و مسأله محوری است که باید از ظرفیت دانشگاه استفاده شود.


نظر شما :