نشست مشترک جمعیت جوانان هلال احمر استان و جهاددانشگاهی همدان

۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۴ کد : ۲۷۱۳۱ ستادی
نشست مشترک جمعیت جوانان هلال احمر استان و جهاددانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، نشست مشترکی بین جمعیت جوانان هلال احمر استان همدان و جهاد دانشگاهی همدان در جهت بهره مندی بیشتر از ظرفیت های دو مجموعه، برگزار شد.

علی کلانترنیا، رئیس جهاددانشگاهی استان همدان در این جلسه اظهار کرد: جهاد دانشگاهی، نهاد عمومی غیر دولتی است که در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در استان در حال فعالیت است.

کلانترنیا اشاره ای به ظرفیت های جهاد دانشگاهی در همکاری مشترک با هلال احمر داشت و گفت: مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی می تواند در اجرای طرح های هلال احمر در حوزه های مختلف بسیار موفق و قدرتمند ظاهر شود چرا که این مهم پیش تر به اثبات رسیده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان همدان با اشاره به اینکه نزدیک به 1100 دانشجو در مرکز علمی کاربردی و موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی همدان مشغول به تحصیل هستند گفت: کانون هلال احمر، یکی از کانون های فعال در جهاددانشگاهی است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه هلال احمر همواره در حوادث و سوانح ناخوشایند، پیشرو بوده است گفت: این مجموعه در کنار کمک های بشر دوستانه خود در حوزه های مختلف درمانی، امداد رسانی و ... نیز همواره فعال بوده است که این مهم می تواند برای مجموعه جهاد دانشگاهی مثمر ثمر باشد.

این مقام مسئول ابراز کرد: آموزش فوریت های پزشکی، تکنسین داروخانه، دستیار دندانپزشک نیز از ظرفیت های دیگر جهاد دانشگاهی همدان است که می تواند در این همکاری مشترک، دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد.

علی سنجربگی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکر این مجموعه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 500 هزار نفر روز از اعضای جوانان هلال احمر استان همدان به هم استانی های خود خدمت رسانی کرده اند.

وی گفت: طرح نذر سلامت، طرح آمران و ناظران سلامت و ... از طرح های مهم این مجموعه است، «طرح ملی حاج قاسم سلیمانی» نیز با سه محور حمایتی، مراقبتی و نظارتی با همکاری وزارت بهداشت در استان ها در حال انجام است که بخش نظارتی طرح توسط جمعیت جوانان هلال احمر در حال پیگیری است.


نظر شما :