حمایت نماینده مردم ملایر در مجلس از پروژه های پژوهشی جهاددانشگاهی استان

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۴ کد : ۲۷۲۶۰ ستادی
دکتر هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس با دکتر علی کلانترنیا رییس جهاددانشگاهی همدان دیدار کرد.
حمایت نماینده مردم ملایر در مجلس از پروژه های پژوهشی جهاددانشگاهی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، رییس جهاد دانشگاهی استان همدان در دیدار با دکتر هادی بیگی نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی 2 بهمن با اشاره به روحیه جهادی تمامی فعالیت های جهاد دانشگاهی اظهار کرد: عمده پروژه های جهاد دانشگاهی مانند پژوهشگاه رویان بر اساس نیاز جامعه، تکیه بر خودباوری و نیز روحیه جهادی بنا شده است.

هادی بیگی نژاد در این دیدار با اشاره به سابقه پژوهشی جهاددانشگاهی از ابتدا تا کنون گفت: جهاددانشگاهی توانسته نقش موثری در پیشبرد اهداف علمی کشور طی سالهای فعالیت خود داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از پروژه های پژوهشی جهاددانشگاهی استان همدان در مجلس، خواستار همکاری جهاددانشگاهی استان با بنیاد برکت در جهت اشتغال زایی در شهرستان ملایر شد.

علی کلانترنیا همچنین در این دیدار از در نظر گرفتن مجموعه ای از پروژه های کلان در  استان  های مختلف کشور توسط جهاد دانشگاهی خبر داد و تصریح کرد: استان همدان یکی از استانهایی است که در آن، 4 پروژه با توجه به ظرفیت و پتانسیل بومی و منطقه ای تعریف شده است.

کلانترنیا به تشخیص و درمان ناباروری بعنوان یکی از پروژه های تعریف شده در استان اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان دهنده موفقیت قابل قبول مراکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی در سراسر کشور است.

وی از وجود 9 مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی در سراسر کشور خبر داد و یادآور شد: مرکز درمان ناباروری زنان جهاددانشگاهی با 95 درصد پیشرفت فیزیکی تا چند ماه آینده در شهر همدان راه اندازی خواهد شد.

وی خواستار مشارکت جهاد دانشگاهی در طرح جمعیت و تعالی خانواده شد و مطرح کرد: پروژه تولید گیاهان دارویی یکی دیگر از پروژه های تعریف شده در استان همدان با توجه به ظرفیت بالای این استان در زمینه تولید و فرآوری مواد موثره گیاهان دارویی است.

کلانترنیا به ضرورت حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این پروژه که در استان همدان دارای ظرفیت بالایی است اشاره و خاطرنشان کرد: طرح توسعه مشاغل خانگی یکی دیگر از طرح های در حال اجرای جهاد دانشگاهی در 31 استان کشور است.

رییس جهاد دانشگاهی استان همدان با اشاره به سهمیه 2100 نفری استان همدان در این طرح بیان کرد: در فاز اول این طرح، 11 رشته شغلی شامل قالیبافی، مبل منبت، کیک و شیرینی پزی، خیاطی و تولید پوشاک و ... بر اساس نیازهای استان همدان در حوزه مشاغل خانگی، شناسایی شد.

کلانترنیا افزود: تاکنون 2180 نفر از استان همدان در این طرح ثبت نام کردند و شهرستان ملایر با 300 متقاضی پس از شهر همدان بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده است و امیدواریم با حمایت و همکاری مسئولین، تعداد ثبت نام کنندگان در این شهرستان به بیش از این میزان برسد.

وی اتصال به بازار را از مهم ترین تفاوت های این طرح با دیگر طرح ها برشمرد و یادآور شد: جهاد دانشگاهی با آموزش متقاضیان و برقراری ارتباط آنان با کارآفرینان موفق، اتصال به بازار این متقاضیان را رصد می کند.

کلانترنیا فراهم کردن بستر فروش محصولات متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی مانند فروشگاه های مجازی و یا برگزاری نمایشگاه های فصلی و منطقه ای را از دیگر ابعاد این طرح برشمرد و مطرح کرد: جهاد دانشگاهی همدان در طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با آموزش 160 نفر تجربیات مشابه و خوبی را در این زمینه کسب کرده است.

رییس جهاد دانشگاهی استان همدان  در پایان تصریح کرد: با توجه به تجربیات موفق جهاد دانشگاهی در زمینه اشتغال، معاونت آموزشی جهاددانشگاهی در حال تبدیل به معاونت آموزشی و کارآفرینی است و جهاد دانشگاهی آماده همکاری با همه نهادها در جهت اشتغال زایی در شهرستان ملایر است.


نظر شما :