نماینده مردم ملایر در مجلس اظهار کرد:

راه‌اندازی مراکز خون بندناف و طب کار اقدام ارزشمند و کاربردی جهاددانشگاهی همدان در ملایر

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۸۱۹۸ ستادی
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر نقش موثر جهاددانشگاهی در پیشبرد کارهای نکرده و شکوفایی ایده‌های نو، راه‌اندازی مرکز خون بندناف رویان، مرکز طب کار و نیز دفتر مرکز ناباروری در شهرستان ملایر را از اقدامات ارزشمند و کاربردی دانست که نیازمند حمایت و پیگیری است.
راه‌اندازی مراکز خون بندناف و طب کار اقدام ارزشمند و کاربردی جهاددانشگاهی همدان در ملایر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه 23 بهمن در دیدار با رییس جهاددانشگاهی همدان، جهاددانشگاهی را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از مراکز برخواسته از انقلاب اسلامی نیازمند تقویت و حمایت است. در واقع سازمان‌هایی مانند جهاددانشگاهی، کمیته امداد امام خمینی یا سپاه پاسداران به‌عنوان رگه‌های انقلاب اسلامی، کشور ایران را از دیگر کشورها جدا می‌کند.

آزادی خواه به نقش موثر جهاددانشگاهی در پیشبرد کارهای نکرده در حوزه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و دانش بنیان اشاره و تصریح کرد: جهاددانشگاهی با مدیریت مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و رویکرد پژوهشی، می‌تواند در حوزه شکوفایی ایده‌های نو، فناورانه و کارهای نکرده‌ای که خلاء آن در کشور احساس می‌شود، گام‌های موثری بردارد.

وی از راه اندازی مرکز خون بندناف رویان، مرکز طب کار و نیز دفتر مرکز ناباروری در شهرستان ملایر توسط جهاددانشگاهی استان، اعلام حمایت کرد و گفت: یکی از مشکلات عمده مردم در حال حاضر تامین هزینه‌های ایاب و ذهاب درمان ناباروری است و تاسیس این مراکز در شهرستان، به‌عنوان اقدام ارزشمند و کاربردی، نیازمند حمایت و پیگیری است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به ورود جهاددانشگاهی به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بومی شهرستان از جمله مبل منبت که مایه پیشرفت و شکوفایی این صنعت خواهد شد، اظهار خوش بینی کرد.

رییس جهاددانشگاهی همدان نیز در ادامه جهاددانشگاهی را یک نهاد عمومی و غیر دولتی دانست و بیان کرد: تعرفه‌های درمانی مرکز ناباروری جهاددانشگاهی در عین ارایه خدمات نتیجه بخش، تعرفه‌های پایین و نزدیک به تعرفه‌های دولتی است.

علی کلانترنیا از افتتاح مرکز درمان ناباروری زنان جهاددانشگاهی در شهر همدان طی ماه‌های آینده خبر داد.

کلانترنیا به تجربه‌های موفق در زمینه‌های پژوهشی، درمانی و اشتغال جهاددانشگاهی در شهر همدان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت، جمعیت و موقعیت جغرافیایی شهرستان ملایر، ارایه خدمات درمانی و پژوهشی توسط جهاددانشگاهی در این شهرستان ضروری است.

وی راه اندازی دفتر نمایندگی خون بندناف رویان در شهرستان ملایر را به‌واسطه ایجاد ارتباط مستقیم و تسریع خدمات رسانی به مردم ضروری دانست و مطرح کرد: جهاددانشگاهی همدان از سال 84 و با تاسیس اولین مرکز طب کار در استان همدان، تجربه خوبی در زمینه طب کار و سلامت شغلی کسب کرده است.

رییس جهاددانشگاهی واحد همدان در ادامه از مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی واحد همدان به‌عنوان الگویی موفق در زمینه ورود به حوزه صنایع دستی یاد کرد و گفت: این مرکز با اشتغال 25 نفر به‌طور مستقیم در حال حاضر در زمینه تولید لعاب بدون سرب، کاربرد سفال در مصالح ساختمانی و افزایش استحکام سفال، پیشرفت‌های چشمگیری داشته و تجربه‌ای موفق جهت ورود جهاد‌دانشگاهی به ظرفیت‌های بومی شهرستان ملایر از جمله مبل و منبت است.

عبدالله میرازبیگی از ثبت نام 54 هزار نفر در «طرح ملی مشاغل خانگی» در 31 استان کشور خبر داد و تصریح کرد: سهمیه استان همدان در این طرح 2100 نفر بوده که ثبت نام سامانه‌ای این تعداد به طور کامل در سایت inhb.ir انجام گرفته و در حال حاضر ثبت نام به صورت مازاد بر آمار تعیین شده در حال انجام است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی همدان به ثبت نام بیش از 500 نفر در شهرستان ملایر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اشاره و مطرح کرد: این طرح با هدف اشتغالزایی سبب توانمندسازی و اشتغال متقاضیان، اتصال به بازار و ایجاد بستر فروش محصولات می‌شود.

میرزابیگی با بیان این‌که طرح ملی مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی به‌عنوان مجری طرح در قالب 3 فاز در حال انجام و پیگیری است، خاطرنشان کرد: در فاز نخست طرح یعنی نیازسنجی، 11 رشته شامل خیاطی، چرم دوزی، میناکاری، قالی بافی، تابلو فرش بافی، منبت کار چاقویی، کیک و شیرینی پزی، ویراستاری متون، مترجمی کتاب و مقاله و نیز برنامه نویسی و انیماتور در حوزه مشاغل خانگی در استان همدان شناسایی شد.

وی یادآور شد: بیشترین ثبت نام کنندگان طرح در استان به ترتیب در شهرهای همدان، ملایر و کبودرآهنگ می باشد و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان ملایر در حوزه مبل منبت این طرح می تواند زمینه شغلی مناسبی برای بسیاری از افراد آسیب پذیر جامعه فراهم نماید.

میرزابیگی اتصال به بازار را به عنوان فاز سوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، مهمترین بخش این طرح دانست و افزود: در این فاز افراد متقاضی پس از کسب مهارت در رشته انتخابی، توسط پیشرانان یعنی کارافرینان موفق جذب بازار کار می‌شوند.

وی به حمایت از افراد آسیب پذیر جامعه شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و یا زنان سرپرست خانوار در این طرح اشاره و بیان کرد: این طرح با هدف اشتغالزایی سبب توانمند سازی و اشتغال متقاضیان، اتصال به بازار و ایجاد بستر فروش محصولات خواهد شد.

میرزابیگی در پایان تاکید کرد: با توجه به تجربه موفق جهاددانشگاهی همدان در طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سال 96، مشاغل خانگی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و راهکارهای توسعه اشتغال های خرد و خانگی است که می تواند در توسعه زیرساخت های هر کشور و ملتی اثرگذار باشد.


نظر شما :