نمایش محصولات تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان در ارومیه

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۷ کد : ۲۸۴۱۰ پژوهشی
نمایش محصولات تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان در ارومیه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، نمایشگاه سفال و سرامیک مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاددانشگاهی همدان از 22 بهمن ماه به مدت یک هفته در شهر ارومیه در حال برگزاری است.

حسینی کیا مدیر مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی آخرین دستاورد های این مجموعه،  چون کتیبه های معرق مقاوم در برابر یخ زدگی و قابلیت تولید بر روی سطوح گسترده، برپا شد.

سید محمدمهدی حسینی کیا ادامه داد، مرکز سفال جهاددانشگاهی همدان که با هدف ارتقاء استاندارد های محصولات خوشه سفال و سرامیک لالجین راه اندازی شده است، پیش از این موفق به انجام طرح های فناورانه  حائز اهمیتی شده است و نمایشگاه های متعددی در اماکن مختلف همچون وزارت میراث فرهنگی بر پا نموده است.

وی تولید گِل های بدنه استاندارد دما پایین، تولید لعاب بدون سرب دما پایین، تولید کاشی ها و کتیبه های ساختمانی دارای استاندارد های چون مقاومت در مقابل یخ زدگی، تولید لعاب آنتی باکتریال و ثبت چند اختراع گوشه ای را از دستاورد های این مرکز علمی تخصصی برشمرد.

حسینی کیا اظهار کرد، در این نمایشگاه مرکز سفال جهاددانشگاهی همدان نمونه هایی از کاشی های سرامیکی با نقوش برجسته، تابلوهای سرامیکی دیواری، ظروف سفالی و ... به نمایش گذاشت.

مدیر مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی همدان خاطر نشان کرد، این مرکز آمادگی همکاری مشترک در حوزه باززنده سازی نقش و طرح های اسلامی در قالب محصولات استاندارد با سازمان ها و ارگان ها را دارد.

در حاشیه این نمایشگاه هنرمندان و بازیگران در کنار عموم مردم از محصولات مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان بازدید کردند، که تحت پوشش خبری صدا و سیمای مرکز استان قرار گرفت.


نظر شما :