امکان بیمه اجتماعی متقاضیان طرح ملی مشاغل خانگی استان همدان

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۱ کد : ۲۹۱۹۶ ستادی
امکان بیمه اجتماعی متقاضیان طرح ملی مشاغل خانگی استان همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان،  نشست مشترک اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی همدان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان برگزار شد.

علی کلانترنیا رییس جهاددانشگاهی همدان در این جلسه ضمن شرح گزارش اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کشور و استان گفت: جهاددانشگاه همدان در این طرح دارای سهمیه 2100 نفری می باشد که با این وجود موفق به ثبت نام بیش از 2600 نفر شده است.

کلانترنیا همچنین اعلام کرد، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان طبق برنامه ریزی انجام شده بسیار خوب با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان پیش رفته است.

کلانترنیا افزود، برای آموزش متقاضیان طرح با توجه به منع برگزاری کلاس های حضوری در استان به خاطر ویروس کرونا آموزش ها بصورت مجازی آفلاین و آنلاین بصورت منسجم در حال برگزاری است و محتوای کلاس ها بصورت فایل و کلیپ های آموزشی در غالب DVD تهیه شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی اظهار کرد، همچنین برای تشویق متقاضیان با توجه به مطالب آموزشی ارائه شده توسط پیشرانان، برگزاری مسابقه مجازی همراه با اهداء جوایز به نفرات اول تا سوم و 50 نفر برتر دیگر با قید قرعه کشی برنامه ریزی شده است.

توصیفیان مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست گفت: بیمه اجتماعی مشاغل خانگی, یکی از خدمات خوب دولت برای متقاضیان می باشد که فرصتی را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند با هزینه کم از مزایای بیمه ای و بازنشستگی استفاده نمایند .

توصیفیان در ادامه از فعالیت های شکل گرفته در راستای اجرایی کردن طرح ملی مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی تقدیر نموده و ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر فاز های اتصال به بازار طرح عملیاتی و تعهد استان در قبال طرح مذکور به سرانجام برسد .

وی افزود، در طرح آموزش تعاونگران بالغ بر 100 نفر در چهارشنبه های آموزشی جهاددانشگاهی شرکت کردند.

سمواتی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان به بیان اینکه ما از خانواده جهاددانشگاهی هستیم و فعالیت های مهمی همکاری این نهاد انجام داده ایم برای بهره مندی متقاضیان مشاغل خانگی از بیمه اجتماعی اعلام امادگی کرد.

سمواتی افزود، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لیست متقاضیان را در اختیار صندوق قرار دهد تا اقدامات لازم برای بیمه اجتماعی متقاضیان شکل بگیرد .

text to speech icon

نظر شما :