اجرای دیوارنگاره شهری تصاویر شهدای محلات با عنوان "آبروی محله" توسط مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاد دانشگاهی همدان

۲۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۴ کد : ۳۳۴۶۳ پژوهشی
اجرای دیوارنگاره سرامیکی تصاویر شهدا با عنوان "آبروی محله" از سوی شهرداری همدان به جهاد دانشگاهی استان واگذار شد.
اجرای دیوارنگاره شهری تصاویر شهدای محلات با عنوان "آبروی محله" توسط مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاد دانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، مدیر مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاددانشگاهی همدان از انعقاد قرارداد با شهرداری همدان جهت طراحی، ساخت و نصب دیوارنگاره سرامیکی تصاویر شهدا تحت عنوان "آبروی محله" به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر همدان خبر داد.

حسینی کیا، ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح که تلفیقی از فناوری بالای ساخت، بازنده سازی هنر – صنعت کاشی کاری و کتیبه سازی است، توسط مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت روی دیوارهای مساجد بزرگ شهر در راستای انعکاس هویت بر نمای شهری انجام می شود.

سلیمی مسئول فنی این مرکز تکنیک­های کاشی معرق، کاشی هفت رنگ، کتیبه­های نقش برجسته و نقاشی زیر لعابی را روش و نوع تکنیک به کار رفته در تولید این اثر اعلام کرد  و اظهار کرد، این آثار در ابعاد18 متری و 20 متری طراحی، ساخت و نصب می گردد.

همچنین سجاد رستمی مدیر کنترل کیفیت این مرکز اظهار کرد، در ساخت کاشی­های سرامیکی این دیوارنگاره­ها از انواع خاک­های نسوز، گل­های سفید و رنگی با ویژگی­های استاندارد، لعاب­ها و رنگدانه­های دما بالا استفاده شده است.

ایشان در ادامه افزود، این کتیبه ها دارای استاندارد هایی چون مقاومت در برابر یخ زدگی نیز هستند.

خاطر نشان می گردد، مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال جهاددانشگاهی همدان آمادگی خود را جهت ساخت هرگونه کتیبه و تابلوی شهری با طرح های متنوع هنری اعلام می نماید.


( ۱ )

نظر شما :