مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

جهاددانشگاهی متصل کننده جریان علم و دانش به جریان صنعت است

۰۸ دی ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۳ کد : ۳۹۷۲۹ کشوری
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جهاددانشگاهی نهادی است که برای متصل کردن جریان علم و دانش به جریان صنعت ایجاد شد.
جهاددانشگاهی متصل کننده جریان علم و دانش به جریان صنعت است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی سخنانی در مراسم معرفی و تقدیر از  پژوهشگران برتر جهاددانشگاهی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از مولودهای مقدس انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی ایران پایانی بر نتوانستن ها و وابستگی ها بود و شعار استقلال در انقلاب در مقاطع مختلف به نوعی پایانی بر تحقیرهای مردم بود. 
وی با بیان اینکه میوه های انقلاب نیز باید در مسیر حرکت آن مشاهده شوند، افزود: یکی از حوزه هایی که این توانمندی و اعتماد به نفس در آن بروز پیدا کرد، جهاددانشگاهی بود و دستاوردهای نمایشگاه امروز جهاددانشگاهی نیز نمونه ای از فعالیت های چهل و یک ساله این نهاد انقلابی است.
حجت الاسلام رستمی بیان کرد: جهاددانشگاهی نهادی است که برای متصل کردن جریان علم و دانش به جریان صنعت ایجاد شد و در این زمینه هر حوزه ای که مجموعه جهاددانشگاهی بر آن تمرکز کرده و مصرف کنندگان نیز بدان اقبال نشان داده اند، توفیقات بیشتری حاصل شده است که امیدوارم این توفیقات ادامه داشته و این روحیه جهادی به دیگر بخش ها نیز تسری پیدا کند. 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: امروز در حوزه دفاعی به توانمندی بازدارندگی رسیده‌ایم. این بازدارندگی  در هر حوزه ای که دانش به خدمت نیاز جامعه آمده، رخ داده است. اتفاقات مختلف در جهاددانشگاهی نیز نشان دهنده این ظرفیت است که باید از سوی دولت به صورت جدی به جامعه عرضه شود.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه مجموعه های واسط همچون وزارت علوم و ... نیز باید با ارتباط دادن این ظرفیت ها به مجموعه های مورد نیاز جامعه، این مجموعه ها را به نقطه استقلال برسانند، تصریح کرد: استقلال واقعی در دانشگاه ها و مراکز علمی رقم خواهد خورد و اگر به اینجا رسیده و وابستگی کشور قطع شود، سیاستمداران نیز می توانند قدرتمندانه از استقلال کشور دفاع کنند.
 


نظر شما :