وزیر آموزش و پرورش با بازدید از نمایشگاه جهاددانشگاهی بیان کرد:

توجه خوب جهاددانشگاهی به زیرساخت‌های فرهنگی/ انعقاد تفاهم نامه با این نهاد در آینده نزدیک

۰۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۹ کد : ۳۹۹۲۱ کشوری
دکتر نوری در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی بیان کرد: تفاوت این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه ها در این است که در حوزه نرم و به ویژه در حوزه آموزش و پرورش، خانواده و اجتماع که زیرساخت های بسیار مهمی است، بسیار خوب کار کرده؛ چراکه مجموعه این عوامل فرهنگ را ساخته و فرهنگ و رفتارهای جامعه نیز براساس آن شکل خواهد گرفت.
توجه خوب جهاددانشگاهی به زیرساخت‌های فرهنگی/ انعقاد تفاهم نامه با این نهاد در آینده نزدیک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی امروز، 9 دی ماه در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 که با همراهی دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی اظهار کرد: امروز نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است. از مسئولان نهاد جهاددانشگاهی جهت برپایی این نمایشگاه بسیار خوب و وزین که حاصل زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی محققان و اساتید و جوانان است، قدردانی می کنم.

وی افزود: برپایی این نمایشگاه ها که نمودی از آن همه فعالیت های طاقت فرسا است، در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و در تحکیم مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به قله های دانش و فن آوری جهان مهمترین نقش را دارد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تفاوت این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه ها در این است که در حوزه نرم و به ویژه در حوزه آموزش و پرورش، خانواده و اجتماع که زیرساخت های بسیار مهمی است، بسیار خوب کار کرده؛ چراکه مجموعه این عوامل فرهنگ را ساخته و  فرهنگ و رفتارهای جامعه نیز براساس آن شکل خواهد گرفت.

دکتر نوری با اشاره به این که جهاددانشگاهی فعالیت های بسیار خوبی در حوزه پیش دبستانی، دبستان و متوسطه به ویژه کارآفرینی انجام داده است، گفت: همچنین، در حوزه های کلی همچون هدایت تحصیلی و شایستگی های معلمان و ... فعالیت های خوبی از سوی جهاددانشگاهی انجام شده است.

وی با بیان این که مدرسه مهارت یکی از قله های این نمایشگاه بود، اظهار کرد: ما در آینده خیلی نزدیک با مجموعه جهاددانشگاهی تفاهم نامه هایی را برای همکاری بیش از پیش امضا خواهیم کرد. وزارت آموزش و پرورش جدای از وزارت علوم، جهاددانشگاهی و معاونت علمی ریاست جمهوری نیست و همه به هم نیازمندیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر این حرکت کارآفرینی، خلاقیت، نوآوری و اختراع از دوره کودکی یعنی دبستان و حتی پیش از دبستان شکل بگیرد، آینده بسیار روشنی را خواهیم داشت. تمامی فعالیت هایی که انجام می شود، رگه هایی از کار یک معلم و دانش آموز را در خود دارد. جا دارد از معلمان و دانش آموزان عزیز که در راه کارآفرینی و خلاقیت و خودکفایی تلاش می کنند، قدردانی کنم.

وی بیان کرد: ما زمانی که می خواهیم از بعد نو بودن و نوآوری تخلیه شویم، باید به چنین نمایشگاه هایی مراجعه کنیم؛ چراکه چنین نمایشگاهی انسان را شکوفا و تازه می کند.

دکتر نوری ادامه داد: فعالیت های بسیار خوبی از سوی جهاددانشگاهی انجام شده و کارهایی که مبتنی بر خلاقیت، نوآوری، ابتکار و اختراع است، چنانچه در جامعه نباشد، آن جامعه مرده است. جامعه ای که خلاقیت ندارد، جامعه ای نیست که بتواند ادعا کند این جامعه می تواند آینده را می سازد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جوانان عزیز جهادگر امروز با شور و نشاط خود در عرصه های مختلف گام برداشته اند و اهداف بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و نیز تحول بنیادینی که به دنبال آن هستیم را محقق می کنند.

وی ضمن قدردانی از تمامی جهادگران جهاددانشگاهی تصریح کرد: بخشی از فعالیت های تأثیرگذار جهاددانشگاهی حاصل زحمات معلمان و دانش آموزانی است که امروز بروز پیدا کرده است. امیدواریم با تعامل مناسب با مراکزی همچون جهاددانشگاهی، معاونت علمی فن آوری ریاست جمهوری و ... از الگوهای روزی که ارایه شده است، به سمت زیست بوم فن آوری حرکت کنیم.


نظر شما :