رییس مرکز مالکیت معنوی در بازدید از نمایشگاه جهاددانشگاهی:

ثبت علامت «خُم» با هدف حمایت از مشاغل خانگی

۰۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۸ کد : ۳۹۹۴۰ کشوری
رییس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در راستای حمایت از مشاغل خانگی و به جهت درخواست جهاد دانشگاهی، علامت «خُم»(خانه‌ محصول) به ثبت ملی خواهد رسید؛ این اقدام صرفاً برای حمایت از مشاغل خانگی انجام شده و تولیدکنندگان و افرادی که اشتغال خانگی دارند، می‌توانند از این علامت تجاری استفاده کنند.
ثبت علامت «خُم» با هدف حمایت از مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، سید محمدعلی میرطاهری رییس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها از سوی رهبر انقلاب، جهاددانشگاهی با توجه به اقداماتی که در حوزه کارآفرینی انجام داده و آموزش‌ها و برنامه‌های مختلفی که در این حوزه داشته است، می‌تواند در این عرصه به خوبی عمل کرده و آموزش‌های لازم را در بین ذینفعان و تولیدکنندگان داشته باشد. در این بازدید در جریان اقدامات خوبی که توسط این نهاد انجام شده است، قرار گرفتیم.

رئیس مرکز مالکیت معنوی افزود: تحریم‌های ظالمانه‌ای بر کشور اعمال شده، اما این شرایط تحریم، فرصت مناسبی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی است و قطعا جهاددانشگاهی می‌تواند در زمینه حمایت از تولیدات داخلی نقش بسیار موثری داشته باشد.

وی به حمایت‌هایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان صورت می‌گیرد، اشاره کرد و گفت: در پارک‌های علم و فناوری از جمله پارک فناوری پردیس، دفاتر پیشخوان ایجاد شده‌اند که خدمات مورد نیاز را به شرکت‌های مستقر ارائه می‌کنند.

میرطاهری افزود: امروز طی صحبت‌هایی که با مسئولین جهاددانشگاهی داشتیم، پیش‌نویس یک تفاهم‌نامه آماده شد تا انشالله بتوانیم یک پیشخوان در راستای حمایت از تولیدکنندگان و بحث اختراعاتی که در حوزه جهاددانشگاهی انجام می‌شود، ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، رییس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از مشاغل خانگی و به جهت درخواست جهاددانشگاهی، علامت «خُم»(خانه‌محصول) به ثبت ملی خواهد رسید؛ این اقدام صرفا برای حمایت از مشاغل خانگی انجام شده و تولیدکنندگان و افرادی که اشتغال خانگی دارند، می‌توانند از این علامت تجاری استفاده کنند. علامت جمعی دیگری نیز تحت عنوان OHOP(هر خانه یک محصول) را چند روز قبل برای جهاد دانشگاهی ثبت کرده‌ایم که این اقدام نیز در راستای حمایت از تولید و مشاغل خانگی است. همچنین طی مذاکراتی که با جهاددانشگاهی داشتیم، تفاهم‌نامه‌ای در راستای آموزش‌های مالکیت معنوی مابین دو نهاد منعقد خواهد شد.

text to speech icon

نظر شما :