ورود جهاد دانشگاهی همدان به حوزه درمان به شیوه تخصصی طب سنتی؛

با اخذ پروانه بهره برداری سلامتکده طب سنتی ایرانی

۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۸ کد : ۴۰۱۰۳ پژوهشی
پروانه بهره برداری سلامتکده طب سنتی ایرانی جهاد دانشگاهی همدان از سوی دانشگاه علوم پزشکی همدان صادر شد.
با اخذ پروانه بهره برداری سلامتکده طب سنتی ایرانی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، با برنامه ریزی های انجام شده در واحد همدان و با درخواست و پیگیری جهاد دانشگاهی استان از دانشگاه علوم پزشکی همدان، در خصوص  اعطای مجوز راه­اندازی سلامتکده طب سنتی ایرانی، پروانه بهره­برداری سلامتکده جهاد دانشگاهی همدان ذیل معاونت پژوهشی واحد صادر گردید.

در این خصوص علی کلانترنیا رئیس جهاددانشگاهی استان همدان اعلام کرد با توجه به دیدگاه عمومی جامعه و اعتماد مردم، با توسعه طب سنتی و استفاده از تجربیات این عرصه می توان در مسیر بهبود سلامت گام برداشت.

کلانترنیا افزود، جهاددانشگاهی واحد همدان با توجه به سبقه همدان به عنوان شهر بوعلی سینا اقدام به راه اندازی این سلامتکده تحت نظر پزشک متخصص طب سنتی ایرانی نموده است و به لطف خداوند متعال موفق به اخذ پروانه بهره برداری از دانشگاه علوم پزشکی استان گردید.

در ادامه خلیل میرزایی معاون پژوهشی جهاددانشگاهی همدان نیز گفت: در این سلامتکده، انواع خدمات تخصصی، ویزیت، مشاوره و اعمال یداوی برای خواهران و برادران توسط پزشکان متخصص ارائه می­شود و دارای امکاناتی نظیر اتاق پزشک، اتاق CPR ، اتاق اعمال یداوی خواهران و برادران، داروخانه طب سنتی، اتاق طب سوزنی مخصوص آقایان و خانمها و ... می باشد.

لازم به ذکر است  این سلامتکده، به جز سلامتکده دانشگاهی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی همدان، اولین و تنها سلامتکده در استان همدان و استان­های غرب کشور است که پروانه بهره­برداری دریافت نموده و افتتاح شده است و به زودی داروخانه فراورده های طبیعی و سنتی، نمایشگاه و فروشگاه دائمی عرضه گیاهان دارویی و محصولات جانبی نیز راه اندازی خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :