روایتی دیگر از پنج روز حضور در بوستان گفتگو؛

دست‌نوشته‌هایی در حمایت از توانمندی‌ها و دستاوردهای نمایشگاه جهاددانشگاهی/ اثبات روحیه ما می‌توانیم در نمایشگاه بزرگ این نهاد

۱۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۶ کد : ۴۰۲۵۷ کشوری
نمایشگاه بزرگ جهاددانشگاهی در روایتی از نمای نزدیک توانمندی‌ها و دستاوردهای این نهاد انقلابی را طی پنج روز در معرض دید مسئولان ارشد کشوری و لشکری قرارداد؛ دستاوردهایی که بسیاری با غرور از آن‌ها به‌عنوان نمادی از باور توان ملی، خودباوری و اثبات روحیه مامی‌توانیم نام بردند.
دست‌نوشته‌هایی در حمایت از توانمندی‌ها و دستاوردهای نمایشگاه جهاددانشگاهی/ اثبات روحیه ما می‌توانیم در نمایشگاه بزرگ این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 5 تا 9 دی‌ماه 1400 با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، چهار نفر از معاونان رییس جمهور، پنج نفر از وزرا و تعدادی از معاونان، استانداران، نمایندگان خبرگان و مجلس شورای اسلامی و جمع زیادی از مدیران ارشد کشوری، لشگری و رسانه‌ای در مرکز نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شد.


در این گزارش نگاهی داریم به بخش‌هایی از دست‌نوشته‌های مسئولان پس از بازدید از توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی که در دفتر یادبود نمایشگاه به یادگار گذاشتند.

 

 
دکتر سید صولت مرتضوی،معاون اجرایی رییس جمهور
بازدید از نمایشگاه تولیدات و دستاوردهای دانشمندان عزیز در جهاددانشگاهی موجب مسرت شد. امید است با کاربست اندیشه‌های ناب جوانان مؤمن و انقلابی بستر خودکفایی کشور فراهم شود.

 

دکتر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور
خداوند بر توان و همت و انگیزه جهادیان تلاشگر برکت و فزونی عطا کند.

 

دکتر یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش
بی‌تردید این دستاوردها حاصل سال‌ها رنج و تلاش همراه با تعهد و خلاقیت انسان‌های والا، اساتید و جوانان متفکر و پیشرو است. از تمامی مساعی ارزشمند این عزیزان تشکر و سپاس‌دارم. ان شاالله آموزش‌وپرورش از این دستاوردها بهره خواهد برد.

 


دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری
خداوند بزرگ را شکر که هنوز روحیه جهادی در جامعه جاری و ساری است، مخصوصاً روحیه جهادی در عرصه علم و فناوری سرعت رسیدن به هدف را چند برابر می‌کند. خوشبختانه جهاددانشگاهی در زمینه علم و فناوری دستاوردهای منحصربه‌فردی دارد. تلاش فناوران و دانشمندان جهاددانشگاهی را قدر می‌دانم و بر همه این عزیزان خدا قوت و دست‌مریزاد عرض می‌کنم.

 

سردار احمد وحیدی، وزیر کشور
از زحمات همه عزیزان، مدیران، دست‌اندرکاران و کارگزاران جهاددانشگاهی در توسعه علم و دانش و تولید ثروت و عزت روزافزون کشور سپاسگزاری نموده تعالی روزافزون آن را از خداوند متعال خواستارم.

 

دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
پیشرفت پزشکی نوین مرهون تلاش دانشمندانی همانند مرحوم کاظمی است و امروز دانشمندان و دوستان ایشان در حال جهش علمی در پزشکی نوین هستند و از تلاش همه عزیزان تشکر می‌کنم.


دکتر محمدرضا حسین نژاد،استاندار خراسان شمالی
ان شاالله از این توانمندی‌ها در اعتلای استان عزیزم خراسان شمالی بتوانم بهره بگیرم. از زحمات برگزارکنندگان این نمایشگاه صمیمانه سپاسگزاری می‌نمایم.


دکتر سمیه رفیعی،رییس فراکسیون محیط‌زیست مجلس
از تمام تلاش‌های ارزشمند خانواده فرهیخته و دانشمند و متعدد آن را جهاددانشگاهی کمال امتنان را دارم. عزیزانی که به زیبایی باور به توانستن را تجسم کردند. یاد و خاطره ایثارگران جهاددانشگاهی گرامی و راهشان همواره پر رهرو باد.


دکتر محمدحسین ساعی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی
آفرینش انسان‌های فرهیخته، نخبه و امیدوار به آینده، ارزشمندترین محصول جهاددانشگاهی، این شجره طیبه مزرعه انقلاب اسلامی است. ان شالله روزبه‌روز کارآمدتر و پربارتر شود.


دکتر صادق واعظ زاده، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
جهاددانشگاهی در بدو تأسیس افق‌های بلندی را برای خود در نظر گرفت. در این مدت طولانی گام‌های ارزنده به‌سوی آن افق‌ها برداشته است و راه درازی تا نزدیک شدن به آن‌ها در پیش دارد که ان شاالله خواهد پیمود.


دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی
امروز افتخار یافتم که در جمع عزیزان جهاددانشگاهی شاهد پیشرفت‌های ۴۰ ساله جهاد باشم. امید آن دارم که جهاد در گام دوم انقلاب همچنان در محور توسعه کشور نقش‌آفرینی جدی داشته باشد.

 

سعید اشناب،مدیر شبکه پنج سیما
دیدن تلاش دلسوزانه عزیزان جهاددانشگاهی بسیار شیرین و جذاب بود. امید به آینده مهم‌ترین شاخصه پژوهشگران جهاددانشگاهی است. به امید بالندگی و پیشرفت مستمر.


دکتر محسن اسماعیلی،عضو مجلس خبرگان
خدا را سپاسگزار وجود جوان‌های جهادگر و دانشگاهی هستم که با استعداد و انگیزه‌های بی‌پایان به پژوهش و ابتکار دست یازیده‌اند و جهاددانشگاهی را که مولود پر برکت انقلاب اسلامی است هر روز پر افتخارتر می‌سازند. ضمن خدا قوت به همه این عزیزان، آرزو می‌کنم سیاست‌گذاران و مدیران کشور قدر این نعمت‌های بی‌بدیل را بدانند و در شعار و عمل شاکر وجود آنان باشند.


دکتر مهران فاطمی،استاندار یزد
این نمایشگاه مظهر یک حرکت جهادی و نماد ما می‌توانیم بود. از دست‌اندرکاران و کلیه عوامل خدوم جهاددانشگاهی کشور نهایت سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

 


دکتر عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه همشهری
نمایشگاه توانمندی‌های جهاددانشگاهی تولید غرور می‌کند. امید است مسئولین کشور به این باور برسند که نمونه‌ای از ما می‌توانیم را اینجا ببینند و به‌کارگیرند.

 


سردار غلامعلی حیدری،استاندار چهارمحال و بختیاری
فرصت شد از دستاوردهای جهاددانشگاهی بازدید کنیم. ظرفیت‌های خیلی خوبی مشاهده شد خصوصاً با رویکردهای عملیاتی و توانمندسازی در حوزه‌های مختلف و ایجاد اشتغال پایدار، فرهنگ‌سازی در استفاده از کالای ایرانی.

 


دکتر فرزاد مخلص الائمه،استاندار مرکزی
جهاددانشگاهی به‌عنوان رویش اصیل انقلاب اسلامی تلاش‌های شایسته و مجاهدانه ای در عرصه تحقق اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان رکن اقتصاد مقاومتی در کشور داشته و نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای آن بسیار امیدآفرین بود.

 

دکتر غلامرضا منتظری،نایب رییس کمیسیون فرهنگی
نمایشگاه تصویری روشن از جلوه‌های توانمندی، استعدادهای خلاق ایران اسلامی و گامی مهم برای صعود به بام بلند ایران قوی و سربلند است.


سردار سید مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
بازدید امروز یکی از بهترین بازدیدهای اینجانب از عرصه‌های فناوری و نوآوری بود. به‌خصوص این‌که با مدیران جهادی، متخصص، متدین، انقلابی و ولایتمدار که بسیار رنگ و بوی انقلاب اسلامی را می‌دهند مواجه شدم. گستره بسیار گسترده فعالیت‌های جهاد که به‌اندازه تمام کشور می‌باشد از دیگر شاخصه‌های این بازدید بود.


دکتر حسینعلی شهریاری،رییس کمیسیون بهداشت مجلس
توفیق حاصل شد از نمایشگاه توانمندی‌های جهاددانشگاهی بازدیدی داشته باشم که باعث افتخار و غرور ملی می‌باشد. توفیق این عزیزان را از درگاه ایزد منان خواهانم.

 


دکتر علی‌اکبر صالحی،قائم‌مقام رییس فرهنگستان علوم
بازدید امروز از دستاوردهای جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف سلامت، کشاورزی و مهندسی و ... موجب شادمانی و غرور شد. غرور از این جهت که جوانان غیور ما بر مبنای اصل ما می‌توانیم هیچ مانعی را در راه رسیدن به اهداف علمی و فنی برنمی‌تابند و با کوله باری از تجربه و فعالیت‌های جمعی غیرممکن‌های ذهنی را ممکن کرده‌اند. برای مثال مرحوم دکتر کاظمی بنایی را در سلول‌های بنیادی برپا کردند که حیرت جهانیان را برانگیخت و ایران عزیز را در زمره کشورهای پیشتاز در این حوزه قرار داد. در خیلی از حوزه‌های دیگر امروز شاهد دستاوردهای افتخارآفرین بودم که به‌عنوان یک ایرانی به خود بالیدم.

 

حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز، نماینده خبرگان و رئیس دانشگاه قم

بفضل الهی بسیار بهره مند شدم. انشاالله همیشه در مسیر انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا و منویات مقام عظمای ولایت قدم بردارید. جهاددانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است.

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس

از نمایشگاه توانمندی‌های جهاددانشگاهی بازدید به عمل آمد. حقیقتاً از تحرک علمی که در این مجموعه وجود دارد لذت بردم. امروز با تمام وجود اعتقاد به ما می‌توانیم را لمس کردم. بی‌شک جهاددانشگاهی با روحیه‌ای که امروز در آن سراغ داریم می‌تواند گره گشای مشکلات علمی و بخش فناوری کشور در عرصه‌های مختلف باشد.

 

 

دکتر محمد رشیدی، عضو هیات رئیسه مجلس

تلاش جوانان انقلابی و دانشمند در حوزه علوم مختلف در مجموعه جهاددانشگاهی ستودنی و زمینه‌ساز استقلال علمی و اقتصادی کشور عزیزمان ایران خواهد بود. وظیفه همه مسئولین است که از این تلاش‌ها حمایت ویژه به عمل آورند.

 

 

دکتر علی جدی، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس

جهاددانشگاهی مجموعه‌ای از نیروهای توانمند و متخصص دانشی محور که سعی در برطرف کردن خلاءها و نیازمندی‌های کشور دارد که نوعی می‌تواند پشتوانه خوبی برای اقتصاد مقاومتی توصیه حضرت آقا باشد.

 

 

احمد مرادی، نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس

امروز از توانمندی‌های جهاددانشگاهی بازدیدانجام شد. این توانایی را به تمام نخبگان جوان کشور در زمینه‌های مختلف تبریک عرض می‌نمایم. بسیار مسرت بخش و لذت آفرین بود.

 

 

دکتر فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

توفیق حاصل شد که بازدیدی از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی داشته باشم. واقعاً از آنچه که دیدم و شنیدم به عنوان یک ایرانی و یک خادم ملت افتخار کردم و اشک شوق جاری شد که فرزندان واقعی ملت نجیبمان با دست خالی چه تحولات عظیمی در صنعت هوایی، انرژی، کشاورزی و دیگر تکنولوژی‌های برتر جهانی در رقابت‌های جهانی به وجود آوردند. اما جای تأسف که این عزیزان مورد بی مهری برخی دستگاه‌ها قرار گرفته‌اند. مجلس شورای اسلامی با تمام ظرفیت از این عزیزان دفاع خواهد نمود.

 

 

دکتر روح الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس

در یوم الله نهم‌دی ماه ۱۴۰۰ توفیق شد دیداری از نمایشگاه توانمندی‌های جهاددانشگاهی صورت گرفت. اینجانب جهاددانشگاهی را نهادی برآمده از مکتب بی‌بدیل انقلاب اسلامی می دانم و آن، مکتب فرهنگ و مدیریت جهادی است.

جهاددانشگاهی ۴۰ سال است مظلومان و مخلصانه آرمان خودکفایی و پیشرفت علم و فناوری را با جان و دل ارائه می‌دهد. هرچند سیاست‌های شکست خورده بارها و سال‌ها مانع از نتیجه نهایی زحمات جهاد شده و می‌شود، اما مسیر را رها نکرده‌اند. قطعاً آینده‌ای بزرگ‌تر و درخشان‌تر در انتظار جهادگران جهاددانشگاهی است.

 

 

مهندس علی امام، مدیرعامل مترو تهران

جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی دارای ظرفیت‌های دانشی و فناورانه بسیار ارزشمندی است که نمونه‌هایی از این ظرفیت‌ها در این نمایشگاه قابل ملاحظه است. امیدوارم که مترو تهران با بهره‌گیری گسترده‌تر از این توانمندی‌ها شاهد بالندگی روزافزون فرزندان این مرز و بوم در حیطه فعالیت‌های فنی و مهندسی باشد.

 

دکتر سید مجید بختیاری، مدیرعامل بیمه ایران

ضمن عرض خدا قوت به برگزارکنندگان این نمایشگاه خوب، به نظرم توان، ظرفیت و دانش جوانان کشور به ما نشان می‌دهد که راه‌حل مسائل کشور توسط جوانان و ظرفیت‌های علمی نهفته در عمق توان این عزیزان با قدری کوشش و حوصله قابل‌دسترسی می‌باشد.

text to speech icon

نظر شما :