ارائه گزارش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کارگروه اشتغال استان

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۳ کد : ۴۰۵۷۴ ستادی
رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با حضور در جلسه کارگروه اشتغال استان به ارائه گزارش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی پرداخت.
ارائه گزارش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کارگروه اشتغال استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، علی کلانترنیا رئیس جهاد دانشگاهی استان همدان در جلسه گروه کاری اشتغال استان که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی درسالن شهدای استانداری برگزار شد، ضمن تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح در قالب سه فاز در 31 استان در حال اجرا است که سهم استان همدان 2100 نفر می باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان همدان ادامه داد: این طرح در استان همدان در 11 رشته خیاطی، میناکاری، منبت کاری، قالی بافی، تابلو فرش، چرم دوزی، کیک و شیرینی، ویراستاری، برنامه نویسی، مترجمی و انیماتور در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم طرح، توانمند سازی متقاضیان و پیشرانان است گفت: در این مرحله آموزش های عمومی و تخصصی  به صورت مجازی و دوره های مهارتی در قالب 16 ساعت آموزش در محل جهاد دانشگاهی استان برگزار می شود که در مجموع تا به امروز، 2600 نفر از آموزش های عمومی، تخصصی ومهارتی در استان بهره مند شده اند.

 رئیس جهاد دانشگاهی استان عنوان نمود: فاز سوم طرح، اتصال به بازار است که طبق آخرین آمار دبیرخانه، 730 متقاضی در 11 رشته منتخب در سطح استان متصل به بازار کار شده اند.

وی اشاره ای به شبکه سازی در طرح داشت و عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح 7 شبکه در رشته های خیاطی، تابلوفرش، قالی بافی و کیک و شیرینی در استان شکل گرفته است، 40 نفر از پیشرانان طرح نیز در بازار اینترنتی چیگل و پی میشه ثبت نام شده اند.

وی در پایان ضمن  اشاره به نقش آموزش های مهارتی در مشاغل نوین و خانگی گفت: بازار کار جامعه و دنیای امروز نیازمند مهارت است لذا باید آموزش های دانشگاهی و غیر دانشگاهی به سمت و سوی مهارت پروری برود چرا که با آموزش های مهارتی کمبود نیروی کار ماهر و بیکاری رفع می شود.


نظر شما :