پیام دکتر طیبی به مناسبت روز شهدای جهاددانشگاهی:

دل‌های فناوران جوان و نخبگان فرهنگی به تداوم راه شهدا متمایل است

۲۷ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۱ کد : ۴۰۶۶۶ کشوری
رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت ۲۷ دی، سالروز شهدای جهاددانشگاهی و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای ۲۷ دی ماه این نهاد در دانشگاه تبریز پیامی صادر کرد.
دل‌های فناوران جوان و نخبگان فرهنگی به تداوم راه شهدا متمایل است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت ۲۷ دی ماه، روز شهدای جهاددانشگاهی و گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهدای این نهاد در دانشگاه تبریز پیامی صادر کرد.

متن پیام که توسط مهندس علیرضا زجاجی، مشاور رییس و مدیرکل حوزه ریاست جهاددانشگاهی در مراسم گرامیداشت شهدای 27 دی دانشگاه تبریز قرائت شد، به این شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

۲۷ دی ماه، روز شهدای جهاددانشگاهی را گرامی می‌داریم و به ارواح طیبه ۱۰۳ شهید والامقام این نهاد، سلام و درود می‌فرستیم، پرورش، بالندگی و میدان داری مؤمنان محکم‌تر از آهن و عاشقان جهاد از نعمات دوران دفاع مقدس ملت ایران بود. شهدا پیشتازان این جمعیت باشکوه و بنیان مرصوص‌اند.

همزمانی تشکیل نهاد انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی با آغاز جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران، موجب شد که دفاع، موضوع اصلی و در رأس اقدامات این نهاد قرار گیرد. از آن پس بود که جلوه‌های متعدد و متنوعی از ایثار، ابتکار، خوداتکایی و باور به پیروزی بر دشمن پدیدار شد و در همان زمان تجربه‌ بی‌بدیل هم نفس بودن و همکاری با شهدای والامقام جهاددانشگاهی برای نسل اول جهادگران رقم خورد. آنان که آن روزهای حماسه و افتخار و چهره‌های مصمم و متوکل را به یاد دارند گواهی خواهند داد که همان روحیه و همان عمل به تکلیف و چه بسا فراتر از تکلیف و توان مرسوم، کلید حل مشکلات کنونی ایران عزیز ما است.

امروز به برکت جانفشانی شهدا و عمل صالح آنها، دلهای بسیاری از جوانان این مرز و بوم و از جمله محققان، فناوران و نخبگان جوان فرهنگی جهاددانشگاهی به تداوم راه شهدا متمایل شده و در عرصه‌های مختلف افتخار آفریده‌اند. امیدواریم علاوه بر یاد و بزرگداشت آن سبک روحان عاشق و مدد گرفتن از انوار معنویشان، گنج‌های به‌جا مانده از شهدای عزیزمان از جمله خاطرات و مستندات جهاد شورانگیزشان، وصیت نامه‌های درس آموز و زندگی با اخلاص و عزم انقلابی آنها به خوبی ترسیم و تصویر شود.

یقیناً فطرت پاک جوانان مؤمن و پرتلاش ایران اسلامی مشتاقانه آماده و منتظر تبیین هنرمندانه ابعاد مختلف زندگی آگاهانه، مخلصانه و پرثمر شهدا است و بدون شک هر اقدامی در این زمینه و از جمله بزرگداشت روز شهدای جهاددانشگاهی و معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و ایستادگی، مؤثر، امیدبخش و نزد خداوند متعال مأجور خواهد بود.

از همه‌ همکارانم در جهاددانشگاهی و همچنین عزیزانی که در دستگاههای دیگر در این راه گام بر می‌دارند به سهم خود قدردانی می‌کنم و مزید توفیقات همگان را از خداوند سبحان که «هوالشاهد فی کل مکان» است مسألت می‌کنم.


نظر شما :