در ایام ماه مبارک رمضان انجام شد:

دیدار با معلم قرآنی مکتب امام زمان (عج)

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۳ کد : ۴۳۴۰۹ فرهنگی
معاونین و پرسنل جهاددانشگاهی استان با جواد مجتهدی معلم قرآن مکتب امام زمان (عج) همدان دیدار و گفتگو کردند.
دیدار با معلم قرآنی مکتب امام زمان (عج)

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، جواد مجتهدی، مسئول واحد جلسات مکتب امام زمان(عج) در این دیدار گفت: جلسات مکتب دارای چارت تشکیلاتی است که مسئول اجرایی و مسئول پشتیبانی و مسئول فوق‌برنامه و مسئول واحد جلسات از اعضای اصلی آن هستند و بنده به عنوان مسئول واحد در خدمت قرآنیان هستم.

مجتهدی ادامه داد: رویکرد جلسات مکتب امام زمان اغلب تربیت محور است و هیچ‌گاه به دنبال تربیت قاری بین‌المللی و رشد یک بعدی قرآنیان خود تنها در زمینه قرائت یا حفظ نبوده است بلکه به دنبال این است که در قدم اول دستورات قرآنی در زندگی قرآنیان جاری شود.

وی افزود: شاید دغدغه بسیاری از پدران و مادران در دوره‌ای که هیچ‌کس نمی‌تواند تهاجم فرهنگی و حمله به اعتقادات مسلمانان را انکار کند تربیت فرزند قرآنی است. مکتب امام زمان یکی از روش‌های تربیت قرآنی است که تجربیات آن بسیار ارزشمندتر از صدها ساعت مطالعه یا صحبت در حوزه تربیت کودک است و نمونه عملی خوب در پرورش افراد قرآنی است.

یادآور می شود: مکتب امام زمان (عج) همدان یکی از قدیمی‌ترین جلسات قرآن در استان است که با قدمتی نزدیک به ۶۰ سال اثربخشی‌های فراوانی از جمله تقدیم ۱۵۰ شهید، راه‌اندازی جلسات معرفتی از روستایی دورافتاده تا ایتالیا داشته است.


( ۱ )

نظر شما :