راه اندازی سلامتکده طب سنتی ایرانی در جهاددانشگاهی همدان/تاسیس مرکز غربالگری و درمان سرطان سینه

«ایران استوار، ۴۴ سال افتخار»
۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۸ کد : ۵۳۳۸۰ ستادی
رییس جهاددانشگاهی همدان با اشاره به راه اندازی سلامتکده طب سنتی ایرانی جهاددانشگاهی از آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای تاسیس مرکز پایش غربالگری و درمان سرطان سینه در استان خبر داد.
راه اندازی سلامتکده طب سنتی ایرانی در جهاددانشگاهی همدان/تاسیس مرکز غربالگری و درمان سرطان سینه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، علی کلانترنیا رییس جهاددانشگاهی همدان گفت: ماموریت و رسالت این نهاد در حوزه پژوهش و فناوری کمک به پیشرفت کشور و نیل به خوداتکایی ملی در حوزه‌های منتخب و استراتژیک علم و فناوری از طریق توسعه دانش و تحقیقات کاربردی، ایجاد، توسعه و انتقال فناوری‌های منتخب در حوزه‌های مهم و استراتژیک کشور و توسعه تجاری‌سازی فناوری‌های آماده بهره‌برداری است.

علی کلانترنیا با بیان این که در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای تاسیس مرکز پایش غربالگری و درمان سرطان سینه در استان هستیم، افزود: موافقت اصولی تاسیس در آذرماه امسال دریافت شد و قرار است این مرکز در فضایی به مساحت 750 مترمربع و در سه مرحله تشخیص، درمان و بازتوانی به مردم استان همدان خدمت‌رسانی کند.

وی تصریح کرد: این مرکز، با در اختیار داشتن تمام زیرساخت‌های مورد نیاز، اعم از بخش‌های سونوگرافی، بیوپسی، پاتولوژی، ماموگرافی، سی‌تی اسکن، اسکن هسته‏ای، تزریق هسته‏ای، مشاوره قلب برای بی‌هوشی، عمل جراحی (برداشتن توده، بازسازی و ...)، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آزمایشات روتین، خدمات فیزیوتراپی و لنف ادم، مشاوره روان‏شناسی، مشاوره تغذیه و ... اولین مرکز پایش غربالگری سرطان سینه در استان همدان خواهد بود.

کلانترنیا با اشاره به فعالیت سلامتکده طب سنتی ایرانی جهاددانشگاهی از سال گذشته، عنوان کرد: در این مرکز خدماتی از قبیل معاینه، فصد، حجامت، بادکش، زالودرمانی، طب سوزنی، بیوتراپی و ... به بیماران و مراجعان ارایه می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی همدان ادامه داد: سلامتکده طب سنتی ایرانی جهاد در راستای توسعه فعالیت‌های تخصصی خود به زودی بخش‌های رایحه درمانی (آروماتراپی)، غذادرمانی، آب‌درمانی، برپایی فروشگاه و نمایشگاه دائمی فرآورده‌های گیاهی و داروهای گیاهی را به مجموعه خود اضافه می کند.

وی مرکز خدمات تخصصی سفال و سرامیک را یکی دیگر از دستاوردهای جهاددانشگاهی همدان برشمرد و بیان کرد: با توجه به ظرفیت همدان و به واسطه وجود شهر لالجین، مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال محصولات دانش بنیان متعددی از جمله لعاب بدون سرب، کاشی با استحکام بالا، لعاب شب تاب و آنتی باکتریال در این مرکز تولید می شود.

کلانترنیا افزود: تولید محصولات نوآورانه شامل کاشی هفت رنگ با نقوش برجسته، کتیبه سفالی، لعاب تکسچر، لعاب ترک و لعاب فیروزه ای بدون سرب را می‌توان از دیگر دستاوردهای مرکز خدمات تخصصی سفال و سرامیک جهاددانشگاهی نام برد.


( ۱ )

نظر شما :