بخشی از پیشرفت های علمی کشور مرهون تلاش جهاد دانشگاهی است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۱ کد : ۶۹۸۹ فرهنگی
بخشی از پیشرفت های علمی کشور مرهون تلاش جهاد دانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، فرماندار همدان سه شنبه 27 فروردین از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه همدان بازدید کرد.

حسین افشاری در این بازدید با بیان اینکه کشور در حوزه تولید علم از سند چشم انداز بسیار جلوتر است، گفت: سند چشم انداز جمهوری اسلامی که در سال ۸۴ به عنوان سند رسمی ابلاغ شد بنا بود در سال ۱۴۰۴ ما را به رتبه اول اقتصادی، علمی در آسیای جنوب غربی برساند اما اکنون شاهد آن هستیم که در تولید علم از اهداف تعیین شده چند سالی جلوتر هستیم به طوریکه نهادهای علمی جهان اعلام می کنند ایران از لحاظ شتاب علمی رتبه اول جهان و در تولید علم رتبه ۱۶ را دارد که بخش مهمی از آن مرهون نیروهای علمی کشور و جهاد دانشگاهی است.

برتری ایسنا نسبت به سایر خبرگزاری‌ها

فرماندار همدان با بیان اینکه ایسنا واقع نمایی زیادی دارد، عنوان کرد: اقدام خوب جهاددانشگاهی ایجاد خبرگزاری دانشجویان ایران است و باید این مجموعه را نسبت به سایر خبرگزاری ها برتر دانست چرا که نخستین مجموعه خبری که در زمان حضور بنده همگام و همراه فرمانداری است، ایسنا بوده است.

وی به نقش دانشجویان در سطح استان اشاره و بیان کرد: دانشجویان کشور نبض اجتماع هستند که اگر درست کار کنند نشان می دهد که مجموعه جامعه کارش درست است و اگر ناهمگون باشد، نگرانی ها و مشکلات عدیده ای در پی دارد.

افشاری با اشاره به صداقت قشر دانشجویان در همه زمینه ها عنوان کرد: دانشجویان به لحاظ جوان بودن هنوز رنگ و لعاب منفعت را کسب نکرده اند همچنین دغدغه اول دانشجویان آرمان گرایی است و می توانند ایده های مطلوب خود را با دست باز تری ارائه دهند.

وی اقتدار و نمایش ایسنا در بین خبرگزاری های دیگر را بالا دانست و اظهار کرد: فعالیت خودجوش دانشجویان در ایسنا باعث شده تا میزان همراهی  و همکاری در بین این قشر افزایش یافته و ایسنا به یکی از بخش های مهم و بدنه ای مستحکم و علمی در جهاددانشگاهی محسوب شود.

اکبر اسدی نیز در بازدید فرماندار شهرستان همدان از دفتر ایسنا، به پیشینه و شمه ای از خبرگزاری ایسنا اشاره و بیان کرد: خبرگزاری ایسنا یک مجموعه با ظرفیت و پتانسیل دانشجویی است که با خاستگاه دانشگاه شکل گرفته و منشأ خیر و برکت در سطح رسانه ها شده به طوریکه الگودهی بسیار خوبی در عرصه اطلاع رسانی کشور شده است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های توسعه اطلاع رسانی است گفت: خبرگزاری دانشجویان در خدمت مسئولان استان برای انعکاس فعالیت های و ظرفیتهای استان است

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان همدان ظرفیت های بالایی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دارد، عنوان کرد: پروژه ساختمان پژوهش جهاد دانشگاهی با یک حرکت جهادی طی دوسال و در ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا و در دو فاز ساخته شده که فاز اول دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و فاز دوم در مرحله فونداسیون است.

اسدی بابیان اینکه این مکان قرار است در حوزه درمان زنان و درمان ناباروری به بیماران خدمات ارائه دهد در این بخش فعال شود، ادامه داد: مجوزهای لازم برای این مجموعه دریافت شده و با پیگیریهای صورت گرفته  از طریق وزارت بهداشت تجهیزات لازم را با ارز دولتی تهیه خواهیم نمود.

وی اظهار کرد: در صورت راه اندازی این مجموعه، خدمات خوبی در حوزه بهداشت و درمان به مردم استان و همچنین غرب کشور ارائه خواهد شد و ازطرفی اشتغال برای تعدادی از جوانان دانش آموخته استان فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی هر چه سریعتر این مجموعه نیاز به حمایت های مادی و معنوی مسئولان استان داریم. و امیدواریم طی چند ماه آینده شاهد راه اندازی این مرکز باشیم.


نظر شما :