برگزاری جشن هنر انقلابی در جهاد دانشگاهی همدان

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۰۱۴ فرهنگی
برگزاری جشن هنر انقلابی در جهاد دانشگاهی همدان

جشن هنر انقلابی با شعرخوانی آثار برگزیده دانشجویان همدانی، در جهاد دانشگاهی همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد همدان در جشن هنر انقلابی که یکشنبه 28 بهمن برگزار شد، اظهار کرد: نیرو و پتانسیل جوانان سرمایه اصلی هر کشوری محسوب می‌شود و نسل جوان سهم بزرگی در تحولات و پیشرفت کشور دارد.

فاطمه عزیزی هرمز افزود: جوانان در شکل گیری و  پیروزی انقلاب و سپس در دوران دفاع مقدس، سازندگی و پیشرفت‌های علمی و نظامی کشور نقشی بی بدیل و غیر قابل انکار داشته‌اند.

وی اضافه کرد: عرصه و مراکز اصلی حضور جوانان و فعالیت آن‌ها در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها بوده و دانشجویان از پیشگامان انقلاب به شمار می‌روند.

عزیزی با اشاره به نقش محوری و غیر قابل انکار جوانان در شکل گیری،  پیروزی و تثبیت انقلاب تاکید کرد: همراهی این قشر نیز تضمینی برای آینده انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن در تمام زمینه‎ها خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این مراسم سروده‌ خود در وصف امام رضا(ع) را قرائت کرد و گفت: پس از گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی مشخص شده که این انقلاب بزرگ تأثیرگذارترین رویداد معاصر جهان بوده که نه تنها رو به افول نرفته، بلکه پرتو افشانی آن روز به روز بیشتر می شود.

محسن جهانشیر افزود: دانشجویان باید با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند و در راستای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنند.

در ادامه این مراسم علی اصغر عندلیبی از رزمندگان دفاع مقدس و عضو گردان تخریب لشکر انصارالحسین(ع) همدان نیز به بیان خاطراتی طنز از جبهه پرداخت.

گفتنی است؛ در این مراسم«مریم اسفندی»، «زهرا فرشچیان»، «مینا رضایی»، «مهسا جعفری» «نازنین شایگان» و «احسان جعفری» از شاعران دانشجو دانشگاه های مختلف همدان  اشعار خود که در وصف شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، پرچم ایران و انقلاب اسلامی سروده بودند را قرائت کردند.

هم‌چنین گروه تئاتر اشک‌ها و لبخندها با اجرای نمایشی با مضمون شهید و مهدی چناری خواننده انقلابی استان همدان در این مراسم هنرنمائی کردند.

در پایان نیز از دانشجویانی که به قرائت آثار ادبی خود پرداخته بودند، نیز با اهدای لوح تقدید و هدیه تجلیل به عمل آمد.


نظر شما :