انعقاد تفاهم نامه سه جانبه در راستای استاندارد سازی محصولات شهر جهانی سفال و سرامیک

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۰۱۶ پژوهشی
انعقاد تفاهم نامه سه جانبه در راستای استاندارد سازی محصولات شهر جهانی سفال و سرامیک

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان،  تفاهم نامه سه جانبه فی مابین شرکت شهرک های صنعتی استان همدان، جهاد دانشگاهی واحد همدان و انجمن علمی هنری خوشه سفال و سرامیک لالجین با هدف ارتقای سطح همکاری و تقویت پیوند بین طرفین در زمینه انجام طرح های پژوهشی، آموزشی با موضوع سفال و سرامیک و رنگ های لعابی 30 دیماه منعقد گردید.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان ضمن اعلام این خبر ، انعقاد این تفاهم نامه را گامی بزرگ در راستای استاندارد سازی محصولات خوشه سفال و سرامیک لالجین بر شمرد.

اکبر اسدی  افزود، خوشه سفال و سرامیک لالجین زیر نظر شرکت شهرک های صنعتی دارای بیش از 1000 کارگاه کوچک و بزرگ فعال در زمینه تولید محصولات سفالی و سرامیکی و تولید بیش از صد هزار قطعه در روز می باشد و بعضا صادرات 40 میلیون دلاری نیز در کارنامه صادراتی آن دیده می شود که اخیرا با داشتن این ظرفیت و پتانسیل بسیار بالا در زمینه فن و هنر سفالگری، نائل به کسب عنوان افتخار آمیز "شهر جهانی سفال" شده است.

وی در ادامه اشاره کرد که متاسفانه لالجین علی رغم دارا بودن افتخارات فوق در برخی موارد دچار مشکلات و معضلات عدیده است که باعث شده بیش از 90 درصد محصولات نتوانند مورد تایید استاندارد inso 20758 باشند به همین منظور مهمترین هدف عقد این تفاهم نامه استاندارد سازی محصولات این خوشه توسط متخصصین جهاد دانشگاهی واحد همدان می باشد.

text to speech icon

نظر شما :