۳۱ طرح فناورانه را برای رفع نیازهای روز کشور پیاده‌سازی خواهیم کرد

۳۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۸۹۵۷ ستادی
۳۱ طرح فناورانه را برای رفع نیازهای روز کشور پیاده‌سازی خواهیم کرد

رییس جهاددانشگاهی صبح امروز در گردهمایی روسای واحدهای سازمانی این نهاد گفت: ۳۱ طرح فناورانه را برای رفع نیازهای روز کشور مرتبط با مسایل اقتصادی پیاده‌سازی خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی صبح چهارشنبه (۲۹ خردادماه) در جمع روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در شهر همدان بیان کرد: الگوسازی توان کشور در حوزه‌های مختلف را با برنامه‌ریزی و تلاش تا به امروز انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس، سند چشم‌انداز جهاددانشگاهی در افق ۱۴۰۴ ناظر بر ارایه فعالیت‌های شاخص واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برای پیشرفت کشور را برنامه‌ریزی کردیم.
وی با اشاره به موفقیت بین‌المللی رویان اظهار کرد: نشان دادیم در سطح بین‌المللی در صورت وجود بستر مناسب کارهای بزرگی انجام می‌دهیم.
وی افزود: در سطح ملی نیز در چهار زمینه‌ی مختلف جهاددانشگاهی، الگوسازی و فعالیت‌های مهمی انجام داده‌ایم.
دکتر طیبی با تشریح به این‌که انجام کارهای بزرگ با منابع مالی محدود امکان پذیر نیست، گفت: کار بزرگ با منابع دولتی، نیاز به ۳ تا ۱۱ سال وقت تا قانع کردن مدیران دولتی خواهد داشت.
وی با اشاره به درخواست جهاددانشگاهی برای واگذاری ماموریت‌های بزرگ به این نهاد، بیان کرد: نقش جهاددانشگاهی در نقشه‌ی جامع علمی کشور برای همین امر مدون شد.
رییس جهاددانشگاهی ادامه داد: این سند، اهداف خوبی برای جهاددانشگاهی داشت که متاسفانه تا امروز به دلایل مختلف به خوبی اجرا نشده است.
وی با اشاره به دیدار اختصاصی جهادگران انقلابی جوان جهاددانشگاهی با مقام معظم رهبری و رونمایی از ۱۰ طرح فناورانه در سال گذشته و برکات آن، تشریح کرد: با حمایت ویژه‌ی معظم له، قرار شد تا برنامه‌ریزی خوبی برای نشان دادن رفع وابستگی‌های کشور در حوزه‌های فناورانه توسط جهاددانشگاهی انجام گیرد.
دکتر طیبی افزود: بر این اساس، ۳۱ طرح فناورانه را برای رفع نیازهای روز کشور مرتبط با مسایل اقتصادی پیاده‌سازی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: یک جنبه‌ی مثبت دیگر آن دیدار نیز حضور جهاددانشگاهی در جلسات مهم کشوری برای رفع نیازهای فناورانه‌ی کشور بود.
رییس جهاددانشگاهی فضای کشور را فضای خوبی برای کارهای بزرگ دانست و گفت: این نهاد باید از فرصت پیش آمده با توجه به اختصاص بودجه‌ی مناسب، حداکثر استفاده را ببرد.
وی نیاز امروز کشور را وجود مدیران خودباور و با تجربه در زمینه‌های علمی و عملی با توجه به نبود احزاب قوی و ساختارمند در کشور عنوان کرد و گفت: مدیران خودباور، مومن و با ایمان جهاددانشگاهی که در این حوزه دست برتر را دارند، باید از این زمینه بهره‌برداری لازم را ببرند.
دکتر طیبی هم‌چنین با تاکید بر آماده‌سازی نسل سوم و چهارم جهاددانشگاهی برای مدیریت در این نهاد، ادامه داد: نیروهای کارآمد جهاددانشگاهی را برای رفتن به خارج از این نهاد به دلیل اعتلا و نیاز به پیشرفت کشور تشویق می‌کنیم.
وی در پایان با تاکید بر درستی انتخاب راه از گذشته تا به امروز، گفت: باید با حفظ فرهنگ انقلابی به مسیر خود ادامه دهیم.

text to speech icon

نظر شما :